Jakie błędy popełniamy, biorąc kredyt hipoteczny?

Finanse osobiste / Kredyty / Multimedia / Nieruchomości

Kredyt hipoteczny symbolizowany przez model domu stojący na umowie obok kalkulatora i kluczy
Fot. stock.adobe.com/Andrey Popov

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie nawet na 30 lat lub więcej. Źle wybierając bank, możemy stracić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Źle wybierając bank, możemy stracić kilkadziesiąt tysięcy złotych #KredytyHipoteczne #banki

– Przy zaciąganiu kredytu na 300 tys. zł łączny koszt dla kredytobiorcy może różnić się o 70 tys. zł, zależnie od wyboru banku – mówi Jarosław Sadowski z Expandera.

Powinniśmy dokładnie sprawdzać swoją zdolność kredytową, nie zaniżając wydatków i nie zawyżając dochodów, zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę. Bo już podpisanie umowy przedwstępnej związane jest z wpłaceniem zadatku. Gdy okaże się, że nasza rzeczywista zdolność kredytowa jest niższa, mamy jakieś inne niespłacone kredyty, możemy pożyczki nie dostać, a stracimy zadatek.

Czytaj także: Będzie trudniej o kredyt? NBP: banki zakładają zaostrzenie polityki kredytowej w II kw. 2019 r. >>>

Porównanie ofert kredytowych

– Warto sprawdzić oferty jak największej ilości banków, zanim podpiszemy jakąkolwiek umowę – doradza ekspert w rozmowie z Jarosławem M. Skoczniem.

Powinniśmy też mniej optymistycznie podchodzić do własnej kariery zawodowej, bo utrata pracy może spowodować, że stracimy płynność finansową, nie będziemy terminowo spłacać rat, a bank może wypowiedzieć umowę, co będzie bardzo niebezpieczne jeżeli chodzi o konsekwencje.

Po 3 latach od podpisania umowy kredytowej możemy zmienić bank

W negocjacjach z bankiem nasza pozycja nie jest też aż tak słaba, bo po niedawnych modyfikacjach prawa po trzech latach od podpisania umowy kredytowej możemy zmienić bank, z którego nie jesteśmy zadowoleni.

Źródło: MarketNews24
Udostępnij artykuł: