Jakub Słupiński delegowany na p.o. prezesa Banku Pocztowego

Kadry

Rada Nadzorcza Banku Pocztowego delegowała Jakuba Słupińskiego do czasowego wykonywania czynności członka Zarządu Banku Pocztowego i powierzyła mu pełnienie obowiązków prezesa ‒ poinformował Bank w komunikacie.

Bank Pocztowy
Fot. Bank Pocztowy

Rada Nadzorcza Banku Pocztowego delegowała Jakuba Słupińskiego do czasowego wykonywania czynności członka Zarządu Banku Pocztowego i powierzyła mu pełnienie obowiązków prezesa ‒ poinformował Bank w komunikacie.

#JakubSłupiński ma pełnić obowiązki prezesa do dnia powołania nowej osoby na to stanowisko lub do 10 września 2020 roku #ZmianyKadrowe #Banki @PocztowyBank

Jakub Słupiński  jest Członkiem Rady Nadzorczej Banku Pocztowego, Dyrektorem Biura Strategii Poczty Polskiej S.A.

To absolwent automatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz zarządzania na Swinburne University of Technology w Melbourne.

Założyciel i prezes (1988-1995) jednej z pierwszych, większych polskich firm komputerowych – Qumak (firma giełdowa). Inicjator powstania (w 1996 r.) i prezes firmy doradczo - szkoleniowej PM Doradztwo Gospodarcze, gdzie aktualnie pełni funkcje partnera i doradcy.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie nadzoru właścicielskiego, jako członek rad nadzorczych wielu spółek (zarówno z udziałem Skarbu Państwa, jak i prywatnych).

Czytaj także: Bank Pocztowy: Robert Kuraszkiewicz zrezygnował ze stanowiska prezesa

Jest także członkiem Rady Polskiej Izby Firm Szkoleniowych oraz członkiem zarządu małopolskiego oddziału IFR (stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych).

Pełni również rolę mentora w międzynarodowym projekcie Early Warning Europe, którego celem jest udzielanie pomocy firmom i przedsiębiorcom przeżywającym trudności i sytuacje kryzysowe.

Pomysłodawca i odpowiedzialny za realizację dużych projektów doradczych oraz szkoleniowych. Mocno zaangażowany w obszar doradztwa strategicznego oraz sukcesyjnego.

Jakub Słupiński ma pełnić obowiązki prezesa do dnia powołania nowej osoby na to stanowisko lub do 10 września 2020 roku.

Bank informował w poniedziałek 8 czerwca, że Robert Kuraszkiewicz - dotychczasowy prezes Banku - złożył rezygnację ze stanowiska ze skutkiem na 9 czerwca.

Robert Kuraszkiewicz został powołany na stanowisko prezesa Banku Pocztowego w czerwcu 2019 roku.

Udostępnij artykuł: