Janusz Poloczek dołącza do zespołu First Data Polska

Kadry / Tylko u nas

Nowym Dyrektorem Pionu Rozwoju Produktów w polskim oddziale Firts Data Polska został Janusz Poloczek. Będzie odpowiadał za komercjalizację i ulokowanie na polskim rynku innowacyjnych rozwiązań First Data.

– Celem First Data jest fundamentalna poprawa sposobu, w jaki konsumenci wydają pieniądze, firmy przyjmują płatności, a instytucje finansowe procesują transakcje. Wybór Janusza Poloczka na stanowisko Dyrektora Pionu Rozwoju Produktów jest kolejnym krokiem w procesie transformacji First Data z procesora płatności w dostarczyciela kompleksowych rozwiązań dla biznesu. Jest mi niezmierni miło powitać Janusza w naszym zespole ekspertów- mówi Damian Zapłata, Prezes Zarządu First Data Polska.

– Najistotniejsze jest to, by każdy produkt i rozwiązanie wdrażane przez First Data Polska umożliwiały naszym klientom, zarówno dużym jak i mniejszym, czerpanie jak najwięcej korzyści z najnowszych trendów w dziedzinie technologii. Płatności zbliżeniowe, mobilne i procesowane w chmurze, a także rosnące oczekiwania konsumentów mają decydujący wpływ na ekosystem płatniczy. First Data jest w czołówce podmiotów kształtujących przyszłość pieniądza na świecie. Dołączam do polskiego zespołu, by działo się tak również na poziomie krajowym- wyjaśnia Janusz Poloczek, Dyrektor Pionu Rozwoju Produktów, First Data Polska.

Janusz Poloczek był dyrektorem zarządzającym na region EMEA i członkiem zarządu polskiego oddziału firmy AgreeYa Mobility, specjalizującej się w tworzeniu rozwiązań mobilnych. Wcześniej pracował dla spółek takich jak Mobica LTD, Polcode czy StatConsulting, gdzie koordynował projekty związane m.in. z bankowością elektroniczną, obejmujące płatności mobilne, mPosy, e-bilety, transfery pieniężne, doładowania telefonów oraz tworzenie i rozwój aplikacji i systemów bankowych. Wdrażał i wprowadzał na rynek innowacyjne produkty, m.in. pierwszy w Europie system e-learning czy pierwszą na świecie platformę Digital Signage dla Android.

źródło: www.prnews.pl

 

Udostępnij artykuł: