Japoński jen napędzany przez inflację

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) osiągnęło poziom 1.3620 wobec dolara podczas porannego tradingu. W perspektywie średnioterminowej wspólna waluta utrzymuje zwyżkowy trend od końca października.

Dolar amerykański (USD) stracił w stosunku do jena japońskiego (JPY) spadając z najwyższego od maja poziomu 102.60 do poziomu 102.20 podczas porannego tradingu. Wszystko wskazuje na to, że w perspektywie długoterminowej jen może dalej tracić na wartości w związku z pierwszymi oznakami inflacji pochodzącymi z Japonii, udowadniając w ten sposób, że polityka gubernatora Banku Japonii zmierza w dobrym kierunku.

Akcje

Akcje europejskie kontynuują swój wzrost, a GER 30 (DAX) porusza się powyżej poziomu 9390. Niemiecki indeks akcji z małą korektą utrzymuje swój zwyżkowy trend od października.

Towary

Ropa naftowa (WTI) osiąga niższe wartości przybliżając się do poziomu 92.15 podczas ostatnich 24 godzin. Benchmark amerykańskiej ropy może pokazać wzmocnienie popytu i w związku z ogrzewaniem lokali w ciągu zimowych miesięcy powinno zwiększyć się zapotrzebowania na ropę naftową w tym okresie.

Para dnia i Opcje FX

Dolar kanadyjski (CAD) pozostaje w zakresie około poziomu 1.0590 w ciągu ostatnich 24h wobec jego amerykańskiego odpowiednika. Patrząc w przyszłość na publikację dotyczącą produktu krajowego brutto dla Kanady, która będzie miała miejsce dziś po południu, może określić nowy kierunek tej pary walutowej.

Inwestorzy powinni tworzyć strategie opcyjne (Long Straddle Strategies) na dolarze kanadyjskim, aby w ten sposób skorzystać z większej zmienności. Long Straddle tworzy się poprzez zakup opcji Call at-the-money oraz opcji Put at-the-money na dolarze kanadyjskim.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: