Jarosław Grzywiński nie będzie wiceprezesem GPW

Aktualności / Kadry

Budynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie
Źródło: Beax via Wikimedia Commons [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5-2.0-1.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0)]

Jarosław Grzywiński zrezygnował - przed objęciem stanowiska - z funkcji wiceprezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), ze względu na realizację nowych zadań związanych z rozwojem rynku kapitałowego w Polsce, poinformowała spółka.

Jarosław Grzywiński zrezygnował z funkcji wiceprezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie #GPW #giełda

„Jarosław Grzywiński został warunkowo powołany na stanowisko wiceprezesa giełdy uchwałą rady nadzorczej GPW podjętą w dniu 13 czerwca 2017 r. Uchwała nie weszła w życie z uwagi na brak decyzji Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie wyrażenia zgody na zmianę w składzie zarządu Giełdy, której uzyskanie było warunkiem wejścia w życie niniejszej uchwały” – czytamy w komunikacie.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: