Jean-Charles Aranda

Banki, Firmy, Instytucje - Kadry

Wiceprezes Zarządu Obszar Finansów Bank BNP Paribas

Jean-Charles Aranda
Jean-Charles Aranda. Fot. BNP Paribas

Wiceprezes Zarządu Obszar Finansów Bank BNP Paribas

Nadzoruje Obszar Finansów, w tym Pion Rachunkowości Finansowej, Biuro Zarządzania Jakością Danych i Kontroli Operacyjnej Obszaru Rachunkowości, Departament Podatkowy, Pion Zarządzania Aktywami i Pasywami, Pion Rachunkowości Zarządczej i Relacji Inwestorskich.

Absolwent Uniwersytetu Bordeaux we Francji, gdzie z wyróżnieniem uzyskał tytuł magistra w zakresie Audytu Wewnętrznego i Kontroli Zarządzania. Dyplomowany Księgowy.

Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1998 roku w KPMG Paryżu, gdzie jako menedżer odpowiadał za obszar bankowego audytu finansowego. W latach 2004 – 2009 pełnił funkcje szefa misji w Centralnym Zespole Księgowości Inspekcji Generalnej BNP Paribas. Do jego zadań należało m.in. stworzenie nowego zespołu audytowego dedykowanego audytom finansowym. W 2009 roku został powołany na stanowisko dyrektora finansowego BNP Paribas El Djazaïr w Algierii. W styczniu 2013 roku awansował na stanowisko dyrektora generalnego tego banku. Od sierpnia 2016 roku do kwietnia 2017 roku pełnił funkcję dyrektora wykonawczego Działu Rachunkowości Zarządczej i Zarządzania Kapitałowego w Banku BGŻ BNP Paribas Bank Polska S.A.

Pan Jean-Charles Aranda spełnia wymogi Art. 22aa Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (z późn. zm.).

Źródło: BNP Paribas
Udostępnij artykuł: