Jędrzej Marciniak

Banki, Firmy, Instytucje - Kadry

Wiceprezes Zarządu Credit Agricole Bank Polska S.A.

Jędrzej Marciniak ma ponad 20-letnie doświadczenie w bankowości. Jego kariera zawodowa związana była z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym oraz po fuzji z Bankiem Zachodnim WBK. W tym czasie pełnił wiele funkcji na różnych szczeblach zarządzania w Polsce i za granicą. Pracując w Wielkopolskim Banku Kredytowym wprowadzał na rynek pierwsze w Polsce usługi bankowości elektronicznej oraz jedną z pierwszych kart kredytowych. W procesie fuzji Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w randze członka zarządu Jędrzej odpowiadał m.in. za konsolidację systemów bankowości elektronicznej i biznesu kartowego.

Pod jego nadzorem powstało także call centre oraz centrum akceptacji kart płatniczych. Od 2003 roku był dyrektorem zarządzającym odpowiedzialnym za zarządzanie marką i relacje inwestorskie. Był współtwórcą wielu kampanii marketingowych, m.in. funduszy inwestycyjnych Arka, a także BZ WBK z zagranicznymi celebrytami. W czasie, gdy Jędrzej zarządzał marką BZ WBK, stała się ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych na polskim rynku bankowym.

Jędrzej Marciniak jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ma także dyplomy Kellogg School of Management w USA oraz London Business School w Wielkiej Brytanii.

Udostępnij artykuł: