Jen blisko czteromiesięcznego minimum

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) odbiło się z tygodniowego minimum na poziomie 1.3398 do poziomu 1.3486 wobec dolara amerykańskiego (USD).

Euro (EUR) odbiło się z tygodniowego minimum na poziomie 1.3398 do poziomu 1.3486 wobec dolara amerykańskiego (USD).

Dolar amerykański (USD) zyskał ponad 150 pipsów w ciągu dwóch dni i osiągnął czteromiesięczne maksimum na poziomie 101.34 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen spadł po tym jak Haruhiko Kuroda, prezes Banku centralnego Japonii (BoJ), powiedział,  że zrobi wszystko co konieczne, aby uniknąć wzrostu rentowności długoterminowych.

Akcje

GER 30 (DAX) odbył rajd osiągając w przeciągu kilku dni rekordowy poziom 9256. Niemiecki indeks w dalszej części dnia może osiągać jeszcze wyższe wartości.

Towary

Ropa naftowa (WTI) wzrosła z niskiego poziomu 93.45 do poziomu 95.60 dolarów amerykańskich za baryłkę, osiągając w ten sposób miesięczne maksimum. Lepsze dane z USA, które poznamy dziś po południu, mogą świadczyć o ożywieniu gospodarczym tego kraju.

Para dnia i Opcje FX

Dolar australijski (AUD) notowany jest blisko dwumiesięcznego minimum po tym jak spadł z poziomu 0.9446 do niskiego poziomu 0.9167 wobec dolara amerykańskiego (USD). Para straciła na wartości po tym jak Glenn Stevens, prezes Banku Rezerw Australii (RBA) powiedział wczoraj, że decydenci są gotowi podjąć wszelkie działania w celu osłabienia "aussie".

Inwestorzy powinni tworzyć spread "niedźwiedzia" (Bear Put Spread) na parze AUDUSD, aby korzystać z "niedźwiedziego" trendu, który utrzymuje się przez ostatnie dni na tej parze walutowej. Bear Put Spread tworzony jest poprzez zakup opcji "Put" in-the-money i sprzedaż opcji "Put" out-of-the-money w celu obniżenia kosztów towarzyszących konstrukcji "niedźwiedzich" pozycji.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: