Jen japoński umacnia się wobec dolara

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) nie przełamało oporu powyżej 1.3315, ale znalazło silne wsparcie na poziomie 1.32917. Dzisiejsza publikacja dotycząca produkcji przemysłowej w Niemczech może być ważnym wskaźnikiem decydującym o wartości euro.

Dolar amerykański (USD) kontynuuje swój spadek w stosunku do jena japońskiego (JPY). Dziś w nocy dowiemy się ważnych informacji odnośnie japońskiej polityki monetarnej, a informacje o dalszym jej łagodzeniu mogą znowu popchnąć wartość dolara wyżej.

Akcje

Europejskie akcje zanotowały spadek, po tym jak GER 30 (DAX) śledząc największe niemieckie korporacje osiągnął wartość poniżej 8251. Wartość akcji kontynuuje zwyżkowy rajd pośród niewielkich ruchów rynku wynikających z trwających wakacji w Europie i możemy domyślać się, że GER 30 już niedługo osiągnie swój szczyt.

Towary

WTI Crude (OIL) obecnie notowana jest poniżej poziomu 105.32 ponieważ inwestorzy oczekują, że zapasy ropy zmniejszą się o 1,2 mln baryłek. Większy spadek zapasów ropy może pchnąć cenę WTI wyżej.

Para dnia

Złoto (XAU) znajduje się w niekorzystnym położeniu po tym jak wartość szlachetnego metalu została notowana około poziomu 1283. Złoto w poniedziałek rano spadło z poziomu 1320, ponieważ uczestnicy rynku decydują się na inwestycje w alternatywne aktywa.

Opcje FX

Dziś traderzy powinni zabezpieczyć się przez niekorzystnymi ruchami na parze USD/JPY. Aby zabezpieczyć długą pozycję na dolarze, inwestorzy powinni zwiększyć ilość opcji „PUT” na tej parze walutowej. 

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: