Jen mocniejszy po decyzcji BoJ

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) osiąga wysokie wartości na poziomie 1.3349 wobec słabego dolara.

Euro (EUR) osiąga wysokie wartości na poziomie 1.3349 wobec słabego dolara.

Para obecnie porusza się w korzystnym kierunku po tym jak w ostatnim tygodniu opublikowano gorsze niż przypuszczano dane dotyczące zatrudnienia. Dziś po południu zostaną opublikowane dane dotyczące liczby osób, które otrzymują zasiłek dla bezrobotnych w USA i mogą one wpłynąć na kurs tej pary walutowej.

Dolar amerykański (USD) kontynuuje swoje straty w stosunku do jena pońskiego (JPY) dotykając wartości 96.24, po tym jak Bank Japonii (BoJ) zadecydował zeszłej nocy, że w najlbliższym czasie nie zmieni swojej polityki moneternej.

Akcje

Akcje amerykańskie odwróciły swój negatywny trend, US500 (SPI) osiągnął wartość powyżej 1691 po znalezieniu wsparcia na poziomie 1660.

Towary

WTI Crude (OIL) obecnie notowana jest poniżej poziomu 104.43, ponieważ po wakacyjnym szczycie zmniejsza się popyt na ropę.

Para dnia

Złoto  (XAU) odwróciło swój negatywny trend znajdując silne wsparcie około poziomu 1273. Szlachetny metal osiąga wyższe wartości około 1295, gdyż inwestorzy zwracają uwagę na osłabienie dolara w tak krótkim czasie.

Opcje FX

Traderzy szeroko stosują opcje sprzedaży w celu wygenerowania strategii zysku, ponieważ inwestorzy oczekują odbicia na rynku. Inwestorzy powinni używać dziś strategii “Iron Condor", która ograniczy ryzyko strarty i przyniesie oczekiwany zysk.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: