Jen osiąga 7-letnie minimum na poziomie 117.00

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) wzrosło wczoraj o 100 pipsów i obecnie jest notowane na poziomie 1.2520 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Niemiecki indeks instytutu ZEW okazał się lepszy niż oczekiwano, co wzmocniło notowania waluty i pozwoliło jej odzyskać część dotychczasowych strat. Dzisiaj o 21:00 odbędą się minuty FOMC, a towarzyszące im wypowiedzi w jastrzębim tonie mogą zwiększyć notowania pary walutowej.

Dolar amerykański (USD) odnotował swoje nowe siedmioletnie maksimum na poziomie 117.41 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen utrzymuje swój spadkowy trend odkąd premier Japonii, Shinzo Abe, odłożył podwyżkę podatku od sprzedaży i ogłosił przedterminowe wybory.

Akcje

Indeks Japan 225 (NKI) odbił się z poziomu 16914 aż do poziomu 17510 i obecnie jest notowany w okolicach swojego maksimum wszechczasów wskutek przedterminowych wyborów, ogłoszonych przez Shinzo Abe.

Towary

Ropa naftowa (WTI) spadła z poziomu 76.43 aż do poziomu 74.06 dolarów amerykańskich. Surowce energetyczne straciły na wartości w związku ze spekulacjami o ograniczeniu przez OPEC ich produkcji. Dzisiaj o 17:30 zostanie ogłoszony stan zapasów ropy naftowej, inwestorzy spekulują o zmniejszeniu ilości tego towaru.

Para dnia i Opcje FX

Funt brytyjski (GBP) spadł poniżej poziomu 1.5600 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) i jest obecnie notowany w okolicach swojego rocznego minimum. Funt szterling pozostaje pod presją, ponieważ  inflacja utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie i krążą spekulacje o opóźnieniu przez Bank Anglii (BoE) podwyżki poziomu stóp procentowych. Na dzisiaj zostało zaplanowane posiedzenie BoE, na którym członkowie oddadzą swoje głosy w sprawie zmiany poziomu stóp procentowych.

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć zakup opcji Put na parze GBPUSD i  liczyć na zysk, jeśli notowania pary stracą na wartości, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: