Jesienne Pakiety firmy DCB sposobem na walkę z fałszerzami

Finanse i gospodarka / Polecamy

Płacenie fałszywymi pieniędzmi za zakupy czy kupowanie alkoholu i wyrobów tytoniowych przez nieletnich posługując się podrobionymi dokumentami tożsamości to coraz poważniejsze problemy w Polsce. Warto więc zastanowić się, jak uchronić swoich pracowników i własny biznes przed negatywnymi skutkami działania fałszerzy. Rozwiązaniem są Jesienne Pakiety firmy DCB - eksperta w dziedzinie wykrywania fałszywych banknotów i dokumentów.

Z policyjnych statystyk wynika, że w ostatnich latach liczba wszczętych postępowań związanych z fałszowaniem pieniędzy maleje, jednak nadal utrzymuje się na wysokim poziomie i oscyluje w granicach 8 000 – 8 500 rocznie. Najczęstszą grupą zajmującą się podrabianiem pieniędzy oraz wprowadzaniem ich do obiegu są bezrobotni i uczniowie w wieku 14-18 lat. Ci ostatni, coraz intensywniej włączają się w nielegalne przedsięwzięcia, tylko po to aby móc zapłacić za coraz droższy konsumpcyjny styl życia.

Ofiarami fałszerzy z reguły padają przedsiębiorstwa z sektora MŚP, w których brak jest wykwalifikowanej kadry i profesjonalnego sprzętu do wykrywania podrobionych pieniędzy. Często można spotkać się z opinią pracodawcy, że przygotowanie pracownika do pracy z pieniędzmi i wyposażenie jego stanowiska w odpowiednie narzędzia wiąże się z ogromnymi kosztami. Prawda jest jednak inna. Wydatki poniesione na zabezpieczenie się przed fałszerzami zwracają nam się w dłuższym okresie czasu. Należy pamiętać także, że dobrze przeszkolona kadra może uchronić nas i naszą firmę przed niepotrzebnymi problemami, które często ciągną się latami.

Odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku są Jesienne Pakiety firmy DCB, na które składają się: szkolenia oraz sprzęt w postaci Lampy Kasjerskiej DeCoBa 1085 – pomagający i odciążający personel obsługi w jego codziennej pracy z gotówką czy dokumentami. Podczas warsztatów każdy uczestnik zdobędzie wiedzę o zabezpieczeniach banknotów lub dokumentów oraz nabędzie umiejętność skutecznej i szybkiej ich weryfikacji pod kątem ich oryginalności.

Problem fałszowania pieniędzy i kradzieży tożsamości może spotkać każdego. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, że padliśmy ofiarą oszustów. Mało kto potrafi odróżnić profesjonalnie podrobiony banknot od oryginału. Wprowadzone przez naszą firmę Jesienne Pakiety mają na celu przeszkolenie jak największej grupy osób na co dzień pracujących z gotówką i dokumentami, tak aby w przyszłości mogli stawić czoła fałszerzom i pomóc policji w walce z tym problemem. Nasza atrakcyjna oferta promocyjna to ukłon przede wszystkim w stronę sieci handlowych, instytucji bankowych, urzędów oraz stacji paliw, które dzięki naszemu wsparciu mogą stworzyć skuteczną zaporę dla oszustów” – mówi Sylwester Salach, prezes firmy DCB.

Jesienne Pakiety firmy DCB to pięć ofert (Start, Start Plus, Start Ekstra, Premium, VIP) skierowanych do przedsiębiorców pragnących przeszkolić swoich pracowników z zakresu zabezpieczeń krajowych i zagranicznych walut oraz profesjonalnie wyposażyć ich stanowisko pracy. Szkolenia dostępne w pakietach to także szansa na naukę identyfikacji tożsamości danej osoby – głównie nieletnich kupujących papierosy i alkohol oraz nabycie umiejętności badania oryginalności dokumentów. Promocja „Jesienne Pakiety” trwa do 31 grudnia 2012 roku.

Pakiety powstały z myślą o wszystkich, którzy w sposób kompleksowy myślą o walce z fałszowaniem pieniędzy i dokumentów. Połączenie warsztatów z odpowiednim sprzętem zwiększa nie tylko wykrywalność wprowadzanych do obiegu fałszywek, ale również chroni nas przed stratami, jakie możemy ponieść nieświadomie obracając podrobionymi pieniędzmi.

Więcej informacji o dostępnych pakietach i całej ofercie znajdą Państwo na stronie www.dcb.com.pl.

Źródło: DCB S.A.

Udostępnij artykuł: