Jestem bankowcem

NBS 2010/03

W warszawskim Klubie Bankowca odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów Systemu Standardów Kwalifikacyjnych w Bankowości Polskiej.

W warszawskim Klubie Bankowca odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów Systemu Standardów Kwalifikacyjnych w Bankowości Polskiej.

Stopnie zawodowe uzyskało 250 osób, wśród nich zdecydowana większość z sektora bankowości spółdzielczej (171 – Dyplomowanego Pracownika Bankowego i 43 – Samodzielnego Pracownika Bankowego). „Standardy Kwalifikacyjne” to opis uniwersalnych wymagań dotyczących wiedzy i umiejętności pracowników banków, aby uzyskać potwierdzający ich zdobycie certyfikat, należy zdać egzamin przed zewnętrzną komisją kwalifikacyjną ZBP.

Kursy i szkolenia przygotowujące prowadzą instytucje akredytowane przy związku. Kandydat musi mieć doświadczenie zawodowe w banku lub w instytucji finansowej-współpracującej z bankiem uczestnikiem systemu standardów.

KAPITAŁY TO LUDZIE

Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich:
Sektor bankowy posiada fundusze własne w wysokości ponad 90 mld zł i kilkaset miliardów złotych depozytów. Mimo to w relacji aktywów do PKB plasujemy się na przedostatnim miejscu w Unii Europejskiej. Jednak warto też zauważyć, że polskie banki są zdrowe ekonomicznie, gromadzą wszystkie wymagane prawem rezerwy i żaden z nich nawet w czasach kryzysu nie wymagał dramatycznej pomocy. Największy nasz kapitał to… 176 tysięcy bankowców. Staramy się o ten kapitał ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: