Jesteśmy szczęściarzami, bo tworzymy Santander Orchestra

Bankowość

Tak mówił Maestro John Axelrod w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach do młodych muzyków, którzy w miniony weekend spotkali się po raz pierwszy, by oficjalnie rozpocząć przygotowywania do trasy koncertowej.

Tak mówił Maestro John Axelrod w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach do młodych muzyków, którzy w miniony weekend spotkali się po raz pierwszy, by oficjalnie rozpocząć przygotowywania do trasy koncertowej.

Dyrygent chwalił młodych muzyków i ich pracę, wskazując między innymi, że wielu z nich reprezentuje równie wysoki poziom artystyczny co członkowie zawodowych orkiestr. Granie muzyki wspólnie, w orkiestrze, jest jednym z najwspanialszych doświadczeń w życiu - jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami. Gdy słuchacze usłyszą nas grających z serca, zaangażowanych - wrócą do domów z przekonaniem, że właśnie przeżyli najbardziej niezwykłe chwile życia. I to jest nasz wspólny cel. Maestro wyraził też przekonanie, że projekt Santander Orchestra niesie ze sobą absolutnie unikatową wartość: Jesteście w wyjątkowej sytuacji - dzięki Santander Orchestra macie wsparcie wielu osób, które stoją za Wami i mówią: idźcie w świat, pokażcie swój talent.

Pierwsze spotkanie Santander Orchestra, które odbyło się w weekend 19-21 września br. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, było nie tylko wstępem do intensywnych warsztatów orkiestrowych i trasy koncertowej, lecz także okazją do dyskusji na temat jakości kształcenia muzycznego w Polsce. - Młodzież w Polsce jest świetnie szkolona technicznie, edukowana na bardzo wysokim poziomie, gorzej jednak u nich z umiejętnościami kierowania swoją karierą. Przez dobór wyśmienitych nauczycieli i system szkoleń dodatkowych chcemy nade wszystko zmienić myślenie młodych muzyków, pokazać, jak wiele mają ścieżek kariery w Polsce, Europie i na świecie, by mieli odwagę zrobić krok naprzód - mówi Adam Balas, Dyrektor Centrum.

Podczas pierwszego zjazdu Santander Orchestra w Lusławicach młodzi muzycy poznali też nazwiska sześciu tutorów, pod których skrzydłami będą szlifować swój talent.
Są nimi:


  1. Roland Greutter - skrzypce, pierwszy koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej Radia Niemieckiego w Hamburgu,
2.    Julia Gartemann - altówka, Berliner Philharmoniker,
  2. Robert Nagy - wiolonczela, lider sekcji wiolonczel Wiener Philharmoniker,
  3. Daniel Ottensamer - klarnet, solista Wiener Philharmoniker,
  4. Markus Maskunitty - waltornia, solista wielu orkiestr symfonicznych, profesor Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover,
  5. Arkadiusz Górecki - puzon, muzyk współpracujący m.in. z Chicago Symphony Orkiestra.

150924.SantanderOrchestra.02.400x

Podczas tournée wspólnie z Santander Orchestra wystąpią także soliści. Gábor Boldoczki w trakcie koncertów dyrygowanych przez Krzysztofa Pendereckiego wykona Concertino na trąbkę tego kompozytora, a także przygotuje sekcję dętą blaszaną orkiestry do występów. Wyjątkowym solistą będzie także jeden z uczestników Konkursu Chopinowskiego. Jego nazwisko poznamy w październiku, kiedy otrzyma on specjalną nagrodę ufundowaną przez Santander Orchestra i wyruszy z młodymi muzykami w trasę, biorąc udział we wszystkich 5 koncertach. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania merytorycznego i finansowego Banku Zachodniego WBK. - Naturalna jest dla nas potrzeba synergii między prowadzeniem biznesu i inwestowaniem w lokalne społeczności - mówi Katarzyna Meissner, manager ds. public relations w Banku Zachodnim WBK. - Kiedy rok temu powstawała koncepcja projektu, chcieliśmy dzięki niemu promować wartość współpracy, kreatywności, odwagi w działaniu. I dzisiaj, patrząc jak muzycy pracują z Johnem Axelrodem, nie mamy wątpliwości, że ten plan się uda.

150924.SantanderOrchestra.03.400x

150924.SantanderOrchestra.04.400x

150924.SantanderOrchestra.05.400x

150924.SantanderOrchestra.07.400x

150924.SantanderOrchestra.08.400x

Więcej informacji na temat Santander Orchestry można znaleźć na stronie internetowej i Facebooku: www.santanderorchestra.com | www.facebook.com/SantanderOrchestra

Aleksandra Lau
Biuro prasowe
Santander Orchestra

Udostępnij artykuł: