Jones Lang LaSalle tworzy wyspecjalizowany Dział Obsługi Gruntów Inwestycyjnych

Kadry

Daniel Puchalski dołącza do Jones Lang LaSalle obejmując stanowisko szefa zespołu świadczącego kompleksowe usługi doradcze w obszarze gruntów inwestycyjnych

Jones Lang LaSalle ogłasza strategiczne zmiany w strukturze firmy w Polsce. W odpowiedzi na potrzeby rynku w organizacji zostanie wyodrębniony wyspecjalizowany dział obsługi gruntów inwestycyjnych (Land Advisory team), zarówno handlowych, biurowych, jak i hotelowych czy mieszkaniowych. W jego skład wejdą zarówno specjaliści z tego obszaru już pracujący w firmie – Mateusz Dembiński i Marta Sikora-Drozda, jak i nowo zatrudnieni. Na czele działu stanie Daniel Puchalski, jeden z najbardziej doświadczonych ekspertów z tego obszaru w Polsce. Do zespołu dołączy również Joanna Kowalska, odpowiedzialna za przygotowywanie analiz, badania rynku oraz koordynację prac działu.

Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający Jones Lang LaSalle w Polsce, komentuje: „Chcemy rozszerzyć i skoncentrować ekspertyzę z obszaru gruntów inwestycyjnych w jednym wyspecjalizowanym departamencie. Powstanie nowego działu pozwoli na szybsze i bardziej efektywne realizowanie projektów dla naszych klientów w obszarze gruntów inwestycyjnych, a także umożliwi istotne zwiększenie obecności firmy w tym segmencie rynku nieruchomości. Obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na strategiczne usługi doradztwa w segmencie terenów inwestycyjnych; spodziewamy się też stopniowego wzrostu zainteresowania deweloperów i inwestorów zakupami działek inwestycyjnych. Nowy zespół wyodrębniony w strukturze firmy pod kierownictwem Daniela Puchalskiego będzie miał za zadanie w pełni odpowiedzieć na te potrzeby rynku.”

Eksperci Jones Lang LaSalle oceniają potencjał rynku gruntów inwestycyjnych oraz doradztwa w tym zakresie na ok 3,5 mld zł w ciągu najbliższych 3-4 lat.

Daniel Puchalski, Dyrektor Działu Obsługi Gruntów Inwestycyjnych, Jones Lang LaSalle, dodaje: „Naszą ofertą odpowiadamy na zapotrzebowanie zarówno deweloperów, jak i funduszy inwestycyjnych poszukujących partnerów biznesowych z unikalną ekspertyzą i doświadczeniem z obszaru gruntów inwestycyjnych, oferujących pełne wsparcie na każdym etapie współpracy. Rynek nieruchomości dojrzewa, mamy do czynienia ze starzeniem się nieruchomości, co oznacza, że coraz większym zainteresowaniem cieszyć się będą usługi określania potencjału lokalizacji i projektu oraz opracowania strategii najlepszego wykorzystania danego terenu, łącznie ze zmianą jego funkcji”.

Portfolio usług świadczonych przez nowy dział w strukturze Jones Lang LaSalle obejmie m.in. wsparcie przy wyszukiwaniu i zakupie terenów inwestycyjnych, przygotowanie działek do sprzedaży, w tym uzyskanie wszystkich niezbędnych zezwoleń, koordynację prac architektów, inżynierów i prawników zaangażowanych w projekt, doradztwo w planowaniu wykorzystania danego terenu i nadaniu mu nowej funkcji, zarządzanie dokumentacją, analizy finansowe oraz badania rynku. Zespół będzie realizować projekty z zakresu obsługi gruntów pod inwestycje biurowe, handlowe, hotelowe, a także mieszkaniowe. Jako Dyrektor Działu Obsługi Gruntów Inwestycyjnych Daniel Puchalski będzie odpowiedzialny za nadzór prac departamentu, pozyskiwanie nowych klientów oraz opiekę nad klientami i projektami kluczowymi.

Przed dołączeniem do zespołu Jones Lang LaSalle, Daniel Puchalski związany był przez ponad 6 lat z Colliers International, w którym zarządzał pracami Działu Gruntów Inwestycyjnych. Wcześniej współpracował z takimi firmami jak Guardsystems Polska, Comverse, Netia czy Era. Daniel Puchalski jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, Zarządzania Gospodarczego i Zarządzania Mediami na Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni, a także Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. Jego główne obszary kompetencji to: strategiczne doradztwo inwestycyjne, tworzenie długofalowej strategii sprzedaży oraz procesy negocjacyjne.

Źródło: Jones Lang LaSalle

Udostępnij artykuł: