Już 200 tys. przedsiębiorców korzysta z terminali płatniczych w Programie Polska Bezgotówkowa

Bezgotówkowo

Liczba przedsiębiorców, którzy wzięli udział w Programie Polska Bezgotówkowa przekroczyła 200 tysięcy. Podmioty, których liczba wzrastała najszybciej w ostatnim czasie reprezentują przede wszystkim branżę spożywczą i usługi, poinformowało biuro prasowe Fundacji.

terminal
Fot. Stock.Adobe.com/STEKLO_KRD

Liczba przedsiębiorców, którzy wzięli udział w Programie Polska Bezgotówkowa przekroczyła 200 tysięcy. Podmioty, których liczba wzrastała najszybciej w ostatnim czasie reprezentują przede wszystkim branżę spożywczą i usługi, poinformowało biuro prasowe Fundacji.

#MieczysławGroszek: sklepy spożywcze stanowią niemal 25 proc. wszystkich terminali instalowanych w kwietniu w ramach Programu Polska Bezgotówkowa @bezgotowkowa

-Ten wynik interpretujemy jako dobry znak dla naszej gospodarki. Mimo ogólnego spadku liczby transakcji widać, że fakt posiadania terminala płatniczego doceniają nie tylko przedsiębiorcy z branż, które w czasie epidemii pracują na pełnych obrotach.

Wraz ze stopniowym odmrażaniem gospodarki kolejne firmy będą mogły powracać do zwykłego trybu pracy. Mam głęboką nadzieję, że możliwość płatności bezgotówkowych pomoże przedsiębiorcom w ustabilizowaniu swojej sytuacji, dodatkowo ułatwiając klientom korzystanie z ich ofertypowiedział dr Mieczysław Groszek, prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Prawie połowa terminali w Polsce z programu Fundacji

Fundacja Polska Bezgotówkowa, mimo ograniczeń związanych z epidemią, stale koncentruje się na rozbudowie i poszerzeniu infrastruktury płatniczej w Polsce.

Ponad 200 tys. przedsiębiorstw, które biorą udział w Programie, to niemal połowa wszystkich podmiotów działających w kraju i oferujących płatności bezgotówkowe.

Przedsiębiorcy uczestniczący w Programie otrzymali dofinansowanie do ponad 275 tys. terminali płatniczych. W kwietniu br. do Programu najchętniej dołączali przedsiębiorcy reprezentujący branżę spożywczą i usługi.

Duże zainteresowanie terminalami wyrażały punkty usługowo-handlowe, które są czasowo zamrożone, ale po ponownym otwarciu się dla klientów będą mogły rozpocząć przyjmowanie płatności bezgotówkowych.

Branża spożywcza pokochała terminale płatnicze

Widzimy, że agenci rozliczeniowi bardzo aktywnie wyposażają w terminale firmy, które mimo obostrzeń mogą działać w trakcie epidemii.

Są to przede wszystkim sklepy spożywcze, które stanowią niemal 25 proc. wszystkich terminali instalowanych w kwietniu w ramach Programu Polska Bezgotówkowa.

Ostatnie tygodnie były dla tych przedsiębiorców bardzo intensywnym i wymagającym czasem, ponieważ to na nich spoczywał obowiązek zaopatrzenia obywateli, a ich klienci oczekiwali możliwości płatności bezgotówkowych.

Ważnymi odbiorcami terminali w tych trudnych czasach są również podmioty z branży gastronomicznej, które uruchomiły sprzedaż swoich dań na wynos lub w dostawie – dodaje Zbigniew Wiśniewski, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Dotychczas w związku z epidemią koronawirusa Fundacja wydłużyła również okres finansowania terminali dla wszystkich detalistów, którym w marcu, kwietniu lub maju br. kończy się 12-miesięczny okres bezpłatnego korzystania z terminala w ramach Programu Polska Bezgotówkowa.

Pomoc polega na przedłużeniu pokrycia kosztów związanych z otrzymaniem terminala do akceptacji kart do końca czerwca 2020 r. i jest przyznawana automatycznie.

Udostępnij artykuł: