Kariera Na Bank. Twoja droga do sukcesu!

Relacje

Projekt Kariera Na Bank był drugą edycją zeszłorocznego projektu o tej samej nazwie. Został on przygotowany przez studentów Organizacji Studenckiej PANEUROPA i skupiał się wokół rozwoju kariery zawodowej w sektorze bankowym.

Projekt Kariera Na Bank był drugą edycją zeszłorocznego projektu o tej samej nazwie. Został on przygotowany przez studentów Organizacji Studenckiej PANEUROPA i skupiał się wokół rozwoju kariery zawodowej w sektorze bankowym.

paneuropa.150xCelem projektu było przybliżenie studentom wiedzy dotyczącej struktury i funkcjonowania banku oraz rozwiniecie praktycznych umiejętności i kompetencji niezbędnych do podjęcia pracy w jego poszczególnych departamentach. Projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony studentów.

110428.kariera.na.bank.01.420x

Część warsztatowa projektu została podzielona na bloki odpowiadające poszczególnym departamentom banku, aby studenci mogli w najbardziej czytelny sposób przekonać się, jakie będą ich przyszłe zadania w danych jednostkach organizacyjnych banku. Część warsztatową tworzyły nie tylko "departamenty" związane ściśle z ekonomią, ale również Departament Prawny oraz Departament IT. W przypadku tych dwóch ostatnich, szkolenia odbywały się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz Politechnice Śląskiej. Projekt składał się z 8 szkoleń, prowadzonych przez takie banki jak ING Bank Śląski, Nordea Bank Polska S.A, PEKAO S.A oraz takie instytucje jak Biuro Informacji Kredytowej, Związek Banków Polskich i UBS.

110428.kariera.na.bank.02.420x

Jednym z najbardziej obleganych szkoleń było prowadzone przez ING Bank Śląski Assessment Center połączony z Dniem Otwartym Banku.

Jednym z elementów projektu była również gra symulacyjna przeprowadzona przez naszego partnera firmę SHtraining. Gra była odzwierciedleniem systemu działania banku oraz filii banków. Podczas gry uczestnicy poznali podstawy bankowości oraz rozpoznali biznesowe konteksty tej działalności, przeanalizowali podstawowe czynniki mające wpływ na rentowność banku i filii.

110428.kariera.na.bank.03.420x

Cały projekt był idealną okazją do poznania przez studentów praktycznej strony bankowości, zdobycia doświadczenia, praktyk oraz nagród rzeczowych. O niewątpliwym sukcesie projektu świadczyć mogą wyniki ankiety ewaluacyjnej, w której 96% uczestników deklaruje chęć wzięcia udziału w podobnym projekcie, a więc do zobaczenia za rok!

Wszystkich studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zapraszamy do udziału w Programie "Wiedza on-line".

Udostępnij artykuł: