Karpacz zamiast Krynicy, Forum Ekonomiczne przeniesione z powodu koronawirusa

Wydarzenia

Premier Mateusz Morawiecki na Forum Ekonomicznym w Krynicy
Premier Mateusz Morawiecki na Forum Ekonomicznym w Krynicy

Forum Ekonomiczne 2020 odbędzie się w nowym miejscu, ale w zaplanowanym wcześniej terminie. Spotkamy się w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu w dniach od 8 do 10 września 2020 r. Decyzja o zmianie lokalizacji była trudna, ale podjęliśmy ją w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszych Gości, czytamy na stronie Instytutu Wschodniego, organizatora Forum.

#ZygmuntBerdychowski: Nasze obrady planujemy w tradycyjnej formule, a tylko ich część przeniesiemy do internetu @Economic_Forum_

Organizatorzy Forum Ekonomicznego w przypominają, że 6 sierpnia Ministerstwo Zdrowia wprowadziło dodatkowe obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne w prawie 20 powiatach w 6 województwach.

Krynica Zdrój w czerwonej strefie

Objęły one również teren powiatu nowosądeckiego, na terenie którego znajduje się Krynica Zdrój.

– Dynamika sytuacji uniemożliwia przewidzenie jak szybko poszczególne powiaty odzyskają status umożliwiający organizację kongresów. To zaś uniemożliwia nam finalne przygotowanie infrastruktury centrum konferencyjnego i stawia pod znakiem zapytania możliwość organizacji Forum w planowanym przez nas terminie – czytamy w informacji Instytutu.

Karpacz

Organizatorzy informują, że w tej sytuacji nie mogli zagwarantować Partnerom i Gościom Forum, że w drugim tygodniu września spotkanie w Krynicy Zdroju będzie możliwe.

-Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo gości postanowiliśmy zatem przenieść Forum Ekonomiczne do Karpacza, który znajduje się w strefie zielonej. Co więcej, mamy bardzo dobre doświadczenia współpracy z Hotelem Gołębiewski, gdzie już kilkukrotnie z sukcesem organizowaliśmy nasze konferencje – czytamy na stronie Instytutu Wschodniego.

Spotkanie w świecie realnym

Na pytanie aleBank.pl dotyczące reakcji uczestników na decyzję o przeniesieniu miejsca, w którym odbędzie się Forum Ekonomiczne, Zygmunt Berdychowski, Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego odpowiedział:

-Naszą decyzję z poniedziałku 17 sierpnia wszyscy przyjęli ze zrozumieniem. Podjęliśmy ją w ostatnim możliwym momencie. Właśnie teraz musielibyśmy dokonywać ostatecznych płatności np. dotyczących wykorzystania pawilonów nie mając pewności, że sytuacja epidemiczna do czasu planowanego rozpoczęcia Forum ulegnie poprawie.

Zygmunt Berdychowski zapewnił nas, że program Forum nie ulega zmianom. Wszystkie zaplanowane debaty i wydarzenia odbędą się.

-Jedną z zalet Forum Ekonomicznego była możliwość bezpośredniego kontaktu pomiędzy uczestnikami wydarzenia, dlatego nasze obrady planujemy w tradycyjnej formule, a tylko ich część przeniesiemy do internetu – powiedział Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego.

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: