Karta kredytowa to dużo więcej niż elektroniczny pieniądz

Finanse i gospodarka

Decydując się na kartę kredytową przede wszystkim otrzymujemy możliwość dodatkowego sposobu płatności za zakupy czy usługi. Jednak to nie wszystko. Banki coraz częściej oferują usługi dodatkowe do wydawanych przez siebie produktów. Do najpopularniejszych należą ubezpieczenia, usługi Concierge oraz programy rabatowe.

Decydując się na kartę kredytową przede wszystkim otrzymujemy możliwość dodatkowego sposobu płatności za zakupy czy usługi. Jednak to nie wszystko. Banki coraz częściej oferują usługi dodatkowe do wydawanych przez siebie produktów. Do najpopularniejszych należą ubezpieczenia, usługi Concierge oraz programy rabatowe.

- Polisy ubezpieczeniowe to jedne z częściej dołączanych usług dodatkowych do kart kredytowych i nie chodzi tylko i wyłącznie o ubezpieczenie na wypadek zgubienia czy utraty karty - mówi Jacek Kasperczyk, ekspert porównywarki finansowej Comperia.pl. - Wraz z kartą kredytową możemy zdecydować się między innymi na ubezpieczenie na wypadek choroby podczas podróży zagranicznej, zwrot kosztów hospitalizacji czy też ubezpieczenie bagażu. Tego typu udogodnienia są oferowane przez większość banków.

Bardzo ciekawą i wygodną z punktu widzenia użytkownika opcją są usługi Concierge, które polegają na wyręczaniu klientów w ich codziennych obowiązkach. Banki, które oferują tę opcję mają w swoich strukturach specjalny dział, którego zadaniem jest przyjmowanie zleceń do wykonania. Może to być zwykłe zamówienie stolika w restauracji, załatwienie opiekunki do dziecka, a nawet umówienie odpowiedniego specjalisty do wykonania określonych zadań domowych, jak elektryk czy hydraulik. Usługi Concierge, czy też powiązane z nimi usługi assistance są dostępne między innymi w Alior Banku, Banku Zachodnim WBK czy Deutsche Banku.

Innym udogodnieniem, z którego może skorzystać użytkownik karty kredytowej, są programy lojalnościowe, które polegają na tym, że klient płacąc kartą za jakieś dobra czy usługi, zbiera punkty, które potem może wymieniać na atrakcyjne nagrody. Inna opcja to programy rabatowe, czyli częściowy zwrot kosztów ponoszonych przez klienta podczas dokonywania transakcji.

- Ciekawą ofertę programów rabatowych można znaleźć między innymi w Banku Millennium, Citi Handlowym, Banku Pekao SA czy też w ING Banku Śląskim - mówi Jacek Kasperczyk, ekspert porównywarki finansowej Comperia.pl. - Jednak liczba placówek oferujących takie rozwiązanie jest dużo większa, dlatego najlepiej poznać i porównać ofertę przynajmniej kilku z nich, by finalnie wybrać tą najlepszą.

Wybierając kartę kredytową, jako sposób na dokonywanie płatności, warto również zwrócić uwagę na tzw. okres bezodsetkowy. Polega on na tym, że w momencie powstania zadłużenia na naszej karcie kredytowej, o ile spłacimy dług w całości, od wykorzystanych środków nie są naliczane żadne odsetki. Jednak warto pamiętać, że taka sytuacja dotyczy tylko operacji bezgotówkowych.

- Korzystanie zarówno z kary kredytowej, jak i różnych związanych z nią usług dodatkowych, staje się coraz popularniejsze. Dlatego warto pamiętać, że podstawą korzystania z tych produktów jest dokładne poznanie zasad ich funkcjonowania, by nie narazić się między innymi na niepotrzebne koszty - podsumowuje Jacek Kasperczyk, ekspert porównywarki finansowej Comperia.pl.

Źródło: Comperia

Udostępnij artykuł: