Karta płatnicza z plastiku wyłowionego z oceanu, gdzie i kiedy będzie dostępna?

ESG

Dbamy o to, żeby plastik z oceanu trafił do twojego portfela, a nie do żołądka ‒ tymi słowami start-up Pacific.org promuje karty płatnicze, do stworzenia których wykorzystano plastik pozyskany z zalegających w morzach i oceanach plastikowych śmieci, informuje WWF.

żólw w oceanie, plastikowe śmieci
Źródło: WWF

Dbamy o to, żeby plastik z oceanu trafił do twojego portfela, a nie do żołądka ‒ tymi słowami start-up Pacific.org promuje karty płatnicze, do stworzenia których wykorzystano plastik pozyskany z zalegających w morzach i oceanach plastikowych śmieci, informuje WWF.

Dodatkowo, każdy posiadacz ekologicznej karty od Pacific sam przyczyni się do oczyszczania „błękitnych płuc Ziemi”, ponieważ 0,1% od każdej transakcji dokonanej tymi kartami trafi na konto fundacji zajmującej się oczyszczaniem oceanów.

Kartę Pacific Mastercard otrzymać można za darmo

Według WWF w wyniku zanieczyszczenia środowiska, każdego tygodnia każdy z nas spożywa 5 gramów mikroplastiku. Jest to ilość plastiku wystarczająca do wyprodukowania karty płatniczej.

Start-up chce wpłynąć na zmniejszenie ilości zanieczyszczeń w oceanach wyławiając z nich plastik i przerabiając na karty.

Kartę Pacific Mastercard otrzymać można za darmo, a jedynym warunkiem jest zapisanie się na listę oczekujących na stronie internetowej start-upu (https://.pacific.org).

Karty zaczną być wysyłane do chętnych zapisanych na listę po planowanej na wrzesień premierze aplikacji. 

Czytaj także: Sukces zielonej transformacji Polski zależy od sektora bankowego

Portfel mobilny i platforma e-commerce

Pacific to nowa aplikacja, będąca połączeniem portfela mobilnego z platformą e-commerce. Start-up kładzie duży nacisk na ekologię.

Firma planuje przeznaczać 1% z każdego zakupu w modowym marketplace oraz 0,1% z każdej płatności kartą Pacific Mastercard na oczyszczanie oceanów.

Ciekawostką jest zupełnie nowa metoda płatności na europejskim rynku ‒ kod QR

Dzięki systemowi zintegrowanemu z popularnymi silnikami sklepowymi, sprzedawcy otrzymają możliwość zintegrowania sklepu z Pacific w kilku prostych krokach.

Czytaj także: Mniej plastiku w Credit Agricole: bank wprowadza pierwszą na polskim rynku kartę ze specjalnego ekotworzywa

Kod QR będzie na fali też w Europie

Ciekawostką jest zupełnie nowa metoda płatności na europejskim rynku ‒ kod QR. Dzięki zastosowaniu tego narzędzia sprzedawcy będą mogli sprzedawać produkty przez social media, YouTube’a oraz innego rodzaju content marketingowy.

Więcej o aplikacji Pacific przeczytać można na stronie start-upu www.pacific.org

Czytaj także: Prezes BOŚ na Europejskim Kongresie Finansowym: rolą banków jest pomoc firmom w strukturyzowaniu zielonych projektów

Udostępnij artykuł: