Karty stworzone przy współpracy z Oberthur Technologies najładniejszymi i najbardziej innowacyjnymi kartami płatniczymi w Polsce

Finanse i gospodarka

Karty płatnicze wykonane przez Oberthur Technologies zdobyły aż dwie główne nagrody podczas  VII Konferencji Central European Electronic Card w Warszawie, największej konferencji kartowej w Polsce. Wyprodukowana przez Oberthur Technologies, jednego z wiodących światowych dostawców rozwiązań na rynki bankowe, karta Getin Bank Visa Simply One została uznana za "Najbardziej innowacyjną polską kartę 2014 roku ". Z kolei MasterCard Debit BNP Paribas zwyciężyła w konkursie "Najładniejsza polska karta 2014 roku" w kategorii Nagroda Publiczności.

Karty wyprodukowane przez Oberthur Technologies zdobyły aż dwie prestiżowe nagrody podczas tegorocznej Polskiej Kartowej Gali. Karta Visa Simply One, dostepna w ofercie Getin Banku, została uznana przez jury konkursu, złożonego m.in. z reprezentantów Visa Europe, Związku Banków Polskich oraz Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, za „Najbardziej innowacyjną polską kartę 2014 roku.”  – W tej karcie liczy się przede wszystkim funkcjonalność, polegająca na połączeniu karty kredytowej z debetową – tłumaczy Mirosław Kulpa, specjalista do spraw kart płatniczych w Oberthur Technologies. – To innowacyjne rozwiązanie powstało dzięki elastyczności produktów płatniczych oferowanych przez Oberthur Technologies. Kartę opracowano lokalnie, we współpracy z Getin Noble Bankiem i organizacją płatniczą – dodaje.

Karta Visa Simply One jest dostepna dla Klientów Getin Banku. – Korzystając z osiagnięć nowoczesnej technologii staramy się tworzyć praktyczne i wygodne rozwiązania, które sprawią, że korzystanie z usług bankowych będzie jeszcze prostsze. – mówi Paweł Wawiernia, Dyrektor Biura Kart Płatniczych i Płatności Alternatywnych, Getin Noble Bank.  – Jednym z nich jest Visa Simply One, która łączy w sobie cechy karty debetowej i kredytowej. To Klient w momencie realizowania płatności decyduje, czy chce korzystać ze środków zgromadzonych na rachunku bieżącym, czy z karty kredytowej – dodaje.

Podczas Polskiej Kartowej Gali Oberthur Technologies został także doceniony przez publiczność Ponad 12 500 internautów wybrało wyprodukowaną przez Oberthur Technologies kartę BNP Paribas MasterCard Debit za „Najładniejszą polską kartę 2014 roku”. – Karta przezroczysta to trend widoczny w ostatnich latach do wyróżnienia się na rynku nietypowych projektów. Wybór internautów świadczy, że trafiliśmy z projektem i efektem końcowym w gust dużej liczby użytkowników. Obecnie rozszerzyliśmy możliwości projektu karty oferując barwienie brzegów karty na dowolne kolory – podkreśla Mirosław Kulpa.

Oberthur Technologies pracuje także nad wprowadzeniem kolejnych, innowacyjnych rozwiązań dla banków i ich klientów.  To pierwszy producent rozwiązań  płatniczych, który podczas kartowej konferencji zaprezentował kartę z dynamicznym kodem CVC/CVV, zwiększającą bezpieczeństwo transakcji internetowych. Karta wyposażona jest w mały wyświetlacz wykonany w technologii e-ink na którym co określony czas zmienia się kod potrzebny do przeprowadzania transakcji.

Źródło: Oberthur Technologies

Udostępnij artykuł: