Karty zbliżeniowe w ING dostępne dla firm

Z rynku

ING Bank Śląski rozszerzył ofertę dla dużych firm i korporacji o karty zbliżeniowe. Zbliżeniowa karta płatnicza MasterCard jest wydawana do rachunku w złotówkach.

– Ponad 90% terminali na polskim rynku akceptuje płatności zbliżeniowe, a sieć ich akceptacji cały czas się rozwija. Takie transakcje są szybkie, wygodne i bezpieczne – tego też oczekują klienci firmowi, przyzwyczajeni do płacenia zbliżeniowo w życiu prywatnym. Teraz  mogą korzystać z technologii NFC płacąc kartą za wydatki służbowe – powiedział Michał Bolesławski,wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za obszar korporacyjny.

Technologia zbliżeniowa pozwala na szybsze płatności niż tradycyjne, wymagające włożenia karty do czytnika w bankomacie czy do terminala płatniczego. Jest też wygodna i bezpieczna. Karta podczas płatności nie jest przekazywana do sprzedawcy, co zmniejsza ryzyko wystąpienia transakcji przestępczych. Płatności do 50 zł nie wymagają potwierdzenia PIN’em.

Karty zbliżeniowe pozwalają również wypłacać gotówkę z bankomatów ING Banku Śląskiego. Wypłat można dokonać szybko i łatwo, bez wypuszczania karty z ręki.

ING Bank Śląski

Udostępnij artykuł: