Kasa rejestrująca razem z terminalem płatniczym – nowa faza obrotu bezgotówkowego

Firma / Multimedia / Technologie i innowacje

Robert Łaniewski, Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego

Robert Łaniewski prezes Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego zapowiada wprowadzenie nowych rozwiązań, które przyśpieszą i ułatwią obsługę klientów dokonujących płatności bezgotówkowych.

#RobertŁaniewski: Połączenie kasy rejestrującej z terminalem płatniczym skróci czas obsługi klienta

Sejmowa podkomisja zajmująca się podatkami w ostatnich daniach omawiała druk sejmowy 25 03, który przewiduje wprowadzenie odpowiednich zmian legislacyjnych pozwalających na wprowadzenie na rynek kas on-linowych – mówi Robert Łaniewski prezes Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego.

Fundacja, którą kieruje już od dwóch lat pracuje nad uniwersalnym protokółem komunikacyjnym, który pozwoli na połączenie kasy rejestrującej z terminalem płatniczym. Dzięki temu rozwiązaniu proces obsługi klienta ulegnie dużemu uproszczeniu. Nie będzie potrzebna drukarka w urządzeniu płatniczym, bo ma ją kasa rejestrująca. W efekcie czas poświęcony na dokonanie i zarejestrowanie płatności bezgotówkowej ulega znacznemu skróceniu.

Początkowo będą to nadal dwa różne urządzenia – kasa rejestrująca i terminal płatniczy – mówi Robert Łaniewski. Jego zdaniem jednak w przyszłości mogą się pojawić urządzenia, które będą integrowały oba procesy w jednym urządzeniu. Należy jednak pamiętać, że kasa rejestrująca, w przeciwieństwie do terminala płatniczego podlega homologacji w Głównym Urzędzie Miar.

 

Udostępnij artykuł: