Katarzyna Sułkowska odchodzi z Alior Banku. Nowym prezesem zostanie Krzysztof Bachta

Kadry / Z rynku

Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa Alior Banku - podał bank w komunikacie. Jednocześnie na wiceprezesa banku został powołany Krzysztof Bachta, który pozostanie na tym stanowisku do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na powołanie go na prezesa.

Katarzyna Sułkowska
Fot. Alior Bank

Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa Alior Banku - podał bank w komunikacie. Jednocześnie na wiceprezesa banku został powołany Krzysztof Bachta, który pozostanie na tym stanowisku do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na powołanie go na prezesa.

Katarzyna Sułkowska odchodzi z @AliorBankSA. Znamy już nazwisko nowego prezesa

"17 października 2018 r. Pani Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Bank S.A. Rada nadzorcza banku przyjęła rezygnację i wyraziła podziękowania dla pani Katarzyny Sułkowskiej za jej ogromny wkład w budowanie pozycji rynkowej banku" - czytamy w komunikacie."Jednocześnie rada nadzorcza banku powołała z dniem 17 października 2018 r., w skład zarządu banku pana Krzysztofa Bachta, powierzając mu stanowisko wiceprezesa zarządu banku kierującego pracami zarządu do czasu uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego na powołanie go na prezesa zarządu banku" - czytamy dalej.Ponadto, rada nadzorcza upoważniła przewodniczącego RN Tomasza Kulika do podpisania w imieniu RN wniosku do KNF o wyrażenie zgody na powołanie Bachta na prezesa zarządu banku, podano także.Czytaj także: Krzysztof Bachta nowym wiceprezesem zarządu Alior Banku. Prezesem zostanie po uzyskaniu zgody KNF >>>

"W imieniu rady nadzorczej dziękuję pani prezes Katarzynie Sułkowskiej za jej ogromny wkład w budowanie pozycji rynkowej Alior Banku. Zdecydowaliśmy się powołać na stanowisko wiceprezesa zarządu banku Krzysztofa Bachtę, doświadczonego managera z branży finansowej. Wybór ten należy traktować jako wzmocnienie kompetencji i odpowiedzialności głównego akcjonariusza za przyszłość Alior Banku. Rada nadzorcza dołoży wszelkich starań, by zmiana ta wpłynęła pozytywnie na realizację długoterminowej strategii i - w perspektywie - wzrost wartości dla akcjonariuszy" - powiedział Kulik, cytowany w komunikacie.Katarzyna Sułkowska została prezesem Alior Banku w maju 2018 roku. Wcześniej pełniła funkcję wiceprezesa banku.

Na szefa Alior Banku z PZU

Krzysztof Bachta jest absolwentem studiów ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również studia z zakresu zarządzania na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie. W początkach kariery zawodowej pracował jako konsultant w The Boston Consulting Group oraz Ernst&Young. Do Grupy PZU dołączył w październiku 2010 r. Jako dyrektor zarządzający ds. strategii i rozwoju odpowiadał za opracowanie i wdrożenie strategii, nadzór nad projektami, fuzje i przejęcia, innowacje oraz wdrażanie kultury lean."Alior Bank jest jednym z najbardziej innowacyjnych banków w Polsce. Miałem okazję współpracować z Alior Bankiem i zawsze spotykałem ludzi zaangażowanych, bezpośrednich i nastawionych na osiąganie wyników. Do tego bardzo zaangażowanych i szukających nowych rozwiązań. Dołączenie do zespołu banku jest dla mnie ogromnym zaszczytem. Stawiam na kreatywność zespołu i nowatorskie rozwiązania" - powiedział Bachta, także cytowany w komunikacie.

 

"Wzmocnienie kompetencji głównego akcjonariusza"

"Krzysztof Bachta, jako szef strategii grupy PZU i dyrektor zarządzający odpowiedzialny za nadzór nad współpracą z naszymi bankami, był kluczowym menedżerem w przygotowaniu strategii #nowePZU do roku 2020. Doskonale rozumie potencjał synergii, które tkwią w umiejętnej współpracy grupy PZU z Alior Bank zarówno na płaszczyźnie sprzedażowej, jak i kosztowej. W nową rolę wniesie nie tylko szerokie spojrzenie na rynek usług finansowych w Polsce i na świecie, głębokie zrozumienie trendów biznesowych i technologicznych, które wpływają na ten rynek, ale również bogate doświadczenie menedżerskie zdobyte przez lata, w czasie których prowadził najważniejsze projekty rozwojowe grupy, w tym przejęcie banku Pekao SA. W nowej roli może liczyć na pełne wsparcie całej Grupy PZU, której sukcesy są w dużej mierze również jego zasługą" - zadeklarował prezes PZU SA Paweł Surówka, cytowany w odrębnym komunikacie ubezpieczyciela.Natomiast przewodniczący rady nadzorczej Alior Bank S.A. Tomasz Kulik dodał, że rada zdecydowała się powołać na stanowisko wiceprezesa Krzysztofa Bachtę, gdyż jest on doświadczonym managerem z branży finansowej. - Wybór ten należy traktować, jako wzmocnienie kompetencji i odpowiedzialności głównego akcjonariusza za przyszłość Alior Banku - podkreślił Tomasz Kulik.

Sukcesywne wdrażanie strategii "Cyfrowego buntownika"

Nowo powołany wiceprezes kierujący pracami zarządu Alior Banku Krzysztof Bachta zadeklarował, że będzie dbał o to, by decyzje i działania podejmowane w banku sukcesywnie realizowały strategii "Cyfrowego buntownika"."Alior Bank ma bardzo dobrą strategię z ambitnymi celami oraz wychodzącą naprzeciw trendom w sektorze. W najbliższym czasie będę chciał szczegółowo zapoznać się z wyzwaniami związanymi z jej wdrożeniem. Z mojego doświadczenia wiem, że najtrudniejsze jest przekładanie haseł strategii na konkretne inicjatywy oraz rezultaty biznesowe. Uważam, że założenia strategii 'Cyfrowego buntownika' zostały dobrze podsumowane w tych dwóch słowach. Moim zadaniem będzie dbanie o to, żeby decyzje i działania podejmowane w banku sukcesywnie ją realizowały - powiedział Bachta, cytowany w komunikacie."Alior Bank jest jednym z najbardziej innowacyjnych banków w Polsce. Miałem okazję współpracować z Alior Bankiem i zawsze spotykałem ludzi zaangażowanych, bezpośrednich i nastawionych na osiąganie wyników. Do tego bardzo kreatywnych i szukających nowych rozwiązań. Dołączenie do zespołu banku jest dla mnie dużym wyróżnieniem i zaszczytem" - dodał wiceprezes.Czytaj także: Sławomir Zawadzki odwołany z funkcji prezesa Banku Pocztowego >>>Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 69,5 mld zł na koniec 2017 r.

Źródło: Alior Bank/ISBnews

  
Udostępnij artykuł: