Kingston Digital przedstawia nową superbezpieczną pamięć USB DataTraveler 6000

Finanse i gospodarka

Kingston Digital przedstawia nową superbezpieczną pamięć USB stworzoną, aby jeszcze lepiej chronić dane przedsiębiorstw i organizacji rządowychCertyfikowana na III poziomie bezpieczeństwa według standardów FIPS, pamięć USB Kingston DataTraveler 6000 USB gwarantuje ochronę danych na poziomie wymagalnym w instytucjach wojskowych Jest odpowiedzią na rosnące wymogi i przepisy Ochrony Danych Osobowych

Kingston Digital przedstawia nową superbezpieczną pamięć USB stworzoną, aby jeszcze lepiej chronić dane przedsiębiorstw i organizacji rządowychCertyfikowana na III poziomie bezpieczeństwa według standardów FIPS, pamięć USB Kingston DataTraveler 6000 USB gwarantuje ochronę danych na poziomie wymagalnym w instytucjach wojskowych Jest odpowiedzią na rosnące wymogi i przepisy Ochrony Danych Osobowych

Kingston Digital Europe Ltd - spółka należąca do Kingston Technology Company, niezależnego światowego lidera na rynku pamięci, ogłosiło 29 września wprowadzenie na rynek, pamięci USB - Kingston DataTraveler® 6000 (DT6000). Zapewnia ona ochronę szczególnie wrażliwych danych i jest objęta certyfikatem Federalnego Standardu Przetwarzania Informacji (FIPS) 140-2 na poziomie III gwarantując jednocześnie stuprocentowe szyfrowanie. Dla organizacji oferujących usługi finansowe oraz agend rządowych, które potrzebują lepszej ochrony danych w przenośnych urządzeniach magazynowania pamięci, DT6000 jest rozwiązaniem, spełniającym wszelkie, najbardziej wymagające normy dotyczące przechowywania danych w spoczynku. Jest to najbezpieczniejsza pamięć USB dostępna obecnie na rynku.

Kingston® DT6000 wykorzystuje opatentowaną technologię Secured by Spyrus™, która wspiera kodowanie oparte o 256-bitowy hardware AES, używając systemu szyfru blokowego (XTS). XTS jest najnowszą generacją technologii, zapewniającej o wiele większy wymiar ochrony niż inne tryby szyfrowania blokowego, takie jak CBC czy ECB. DT6000 wykorzystuje również kryptografię krzywych eliptycznych (ECC) w "standardzie militarnym", rekomendowaną przez Amerykańską Narodową Agencję Bezpieczeństwa (NSA) jako część Zestawu Procedur B, czyli specyficznej kombinacji algorytmów kryptograficznych.

Organizacje wydają miliony dolarów rocznie na bezpieczeństwo sieci, by skutecznie chronić się przed hakerami i innymi zagrożeniami zewnętrznymi. Naruszenia bezpieczeństwa kojarzone z pamięciami USB, są częściej wynikiem zaniedbań (zgubienie pendrive'a), braku rygorystycznie zaimplementowanej polityki bezpieczeństwa oraz edukacji na temat zagrożeń, niż złych intencji. Innymi słowy, posiadanie nieszyfrowanego napędu USB w kieszeni jest bardzo poważnym potencjalnym zagrożeniem dla naszych danych.

"W przypadku gdy przedsiębiorstwa i agencje rządowe muszą zapewnić swoim pracownikom zdalny i mobilny dostęp do poufnych, wrażliwych danych, ustanowienie polityki bezpieczeństwa i stosowanie produktów USB chroniących przed utratą danych jest absolutnie koniecznie, niczym zamykanie samochodu służbowego pozostawionego pod biurem." mówi Paweł Śmigielski, Dyrektor Regionalny Kingston Technology Europe na Europę Środkową i Wschodnią. "Używanie niezabezpieczanych napędów USB sprawia, że organizacja staje się podatna na utratę i nadużycia danych, które mogą zaważyć na wiarygodności firmy względem jej pracowników, klientów i całego otoczenia biznesowego. DT6000 jest najbezpieczniejszym dostępnym napędem USB, który spełnia najbardziej rygorystyczne korporacyjne i rządowe wymagania - właśnie z myślą o tych organizacjach był konstruowany."

Podczas gdy inne firmy koncentrują się na bezpieczeństwie usług poza siecią lokalną (ang. cloud-based), Kingston skupia się na bezpieczeństwie od strony sprzętowej. Dzięki długookresowej współpracy z dostawcami kontrolerów SATA i pamięci NAND Flash, jak również możliwościom światowej dystrybucji, jesteśmy w stanie zapewnić stabilne zaopatrzenie w produkty, które zaspokajają potrzeby naszych klientów. Próbki służące do oceny rozwiązania są już dostępne dla naszych potencjalnych klientów. Oprócz DT6000, Kingston posiada szeroką gamę napędów Flash USB DataTraveler, dostosowanych do potrzeb bezpieczeństwa przedsiębiorstw na różnych poziomach:

  • DataTraveler 4000 ― Managed (DT4000-M): Przyznano mu najwyższą ocenę 5 na 5 w teście grupowym Przenośnych Urządzeń Zabezpieczających w SC Magazine's(Czerwiec 2011). Zaprojektowany dla urządzeń firmowych o wysokiej wartości, DT4000-Managed posiada certyfikat poziomu 2 FIPS 140-2 oraz jest centralnie zarządzany. Jego cena nie jest wygórowana. Współpraca Kingstona podjęta z BlockMaster®, zoowocowała powstaniem SafeConsole® for Kingston, wprowadzającego scentralizowany system kontroli dostępu i najwyższej ochrony przenoszonych danych.
  • DataTraveler 4000: Te same parametry co DT4000-M, ale bez funkcji zarządzania.
  • DataTraveler Vault Privacy ― Managed (DTVP-M): Optymalny dla szczególnie wrażliwych środowisk korporacyjnych. Posiada szyfrowanie 256-bit AES oraz centralny system zarządzania SafeConsole for Kingston, który jest w pełni konfigurowalny w celu dostosowania się do potrzeb przedsiębiorstw.
  • DataTraveler Vault Privacy (DTVP): Te same parametry co DTVP-M, ale bez funkcji zarządzania.

Bezpieczne pamięci USB Flash Kingstona objęte są pięcioletnią gwarancją oraz wsparciem technicznym 24/7. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź:

http://www.kingston.com/plroot/flash/secure.asp

Udostępnij artykuł: