„Kiwi” wzrasta wraz ze wzrostem inflacji

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) zyskało na wartości odbijając się z dwumiesięcznego minimum na poziomie 1.3507 do poziomu 1.3567 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Euro (EUR) zyskało na wartości odbijając się z dwumiesięcznego minimum na poziomie 1.3507 do poziomu 1.3567 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

W kalendarzu o godz. 11:00 mamy zaplanowaną na dzisiaj publikację indeksu niemieckiego instytutu ZEW, a jakkolwiek lepsze dane od prognozowanych mogą pomóc parze osiągnąć wyższe wartości powyżej poziomu oporu.

Dolar amerykański (USD) zyskał ponad 80 pipsów podczas wczorajszej sesji wobec jena japońskiego (JPY). Jen stracił na wartości po trzydniowym wzroście i para obecnie notowana jest około poziomu 104.50. Dolar amerykański zyskał dzięki spekulacjom, że Fed może dokonać ograniczenia podczas spotkania FOMC, które będzie miało miejsce w przyszłym tygodniu.

Akcje

EUR 30 (DAX) spadł z rekordowego poziomu 9797 do poziomu 9678, po gorszej od oczekiwań publikacji danych o inflacji PPI w Niemczech.  Indeks rozpoczął  dzisiaj trading od wyższego poziomu, przed publikacją niemieckiego indeksu instytutu ZEW, która będzie miała miejsce przed południem.

Towary

Ropa naftowa (OIL) odbiła się z niskiego poziomu 93.64 dolarów amerykańskich i obecnie notowana jest około poziomu 94.35. Ropa znajduje się pod presją, ponieważ istnieją obawy, że spowolnienie chińskiej gospodarki może zmniejszyć popyt na ropę naftową.  

Para dnia i Opcje FX

Dolar nowozelandzki (NZD) szybko wzrósł na wartości z dwutygodniowego minimum na poziomie 0.8210 do poziomu 0.8339 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). "Kiwi" zyskał po tym jak raporty wykazały wzrost inflacji, co może oznaczać podniesienie stóp procentowych w najbliższym czasie przez bank centralny.

Inwestorzy powinni tworzyć spread byka (Bull Call Spread) na parze NZDUSD i korzystać w ten sposób z dalszego wzrostu. Bull Call Spread tworzy się poprzez zakup opcji in-the-money Call oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Call na tej parze walutowej.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Manager
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: