KKSM S.A. dostarczą kruszywa o wartości 12,7 mln zł na S17

Finanse i gospodarka

Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych, spółka należąca do Grupy DSS, zawarły nową umowę na dostawę kruszyw o wartości 12,7 mln zł brutto dla spółki Dragados. Materiał zostanie wykorzystany przy budowie drogi ekspresowej S17 Warszawa-Hrebenne. Zgodnie z umową całość dostaw zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku.

– Cieszymy się, że mimo trudnej sytuacji na rynku kruszyw udało nam się pozyskać kolejny duży kontrakt. Fakt, że ponownie kruszywa zamawia od nas tak renomowana firma jak Dragados potwierdza ponadprzeciętną jakość  materiałów pochodzących z naszych kopalni – mówi Mariusz Roman, prezes DSS.

Kruszywa zostaną wykorzystane do prac związanych z budową odcinka Kurów-Lublin-Piaski (zadanie nr 4, odcinek Węzeł „Lubartów” –  węzeł „Witosa” z włączeniem do drogi Lublin-Piaski). W ostatnim okresie Grupa DSS informowała m.in. o kontraktach na dostawę kruszyw dla PBDiM Kobylarnia z grupy Mirbud, Polimeksu-Mostostal i konsorcjum Dragados – Pol-Aqua.

– Zawieramy też bardzo dużo mniejszych kontraktów, zwłaszcza w KKSM. To dla nas szczególnie ważne, ponieważ obniżka marż na rynku detalicznym oraz małych i średnich kontraktów jest mniej dotkliwa niż w przypadku dużych projektów infrastrukturalnych – zwraca uwagę Maksymilian Kostrzewa, prezes Zarządu KKSM oraz członek Zarządu DSS.

Źródło: Dolnośląskie Surowce Skalne

Udostępnij artykuł: