Klienci Banku Pekao S.A. mogą już dodawać karty debetowe Visa do Apple Pay

Bezgotówkowo / Z rynku

Usługa umożliwia szybkie płatności zbliżeniowe za pomocą urządzeń Apple takich jak iPhone, Apple Watch czy iPad. Aby korzystać z wygodnych płatności wystarczy aktywować Apple Pay w aplikacji PeoPay lub dodać kartę bezpośrednio w Apple Wallet.

Apple Pay, Bank Pekao, Visa
Źródło: Bank Pekao S.A.

Usługa umożliwia szybkie płatności zbliżeniowe za pomocą urządzeń Apple takich jak iPhone, Apple Watch czy iPad. Aby korzystać z wygodnych płatności wystarczy aktywować Apple Pay w aplikacji PeoPay lub dodać kartę bezpośrednio w Apple Wallet.

Cyberbezpieczeństwo: Przy płatnościach w usłudze #Apple Pay, rzeczywiste #NumeryKart nie są przechowywane na urządzeniu ani na serwerach #Apple #PłatnościBezgotówkowe @BankPekaoSA

Płatności zbliżeniowe są jedną z najpopularniejszych metod transakcji bezgotówkowych w Polsce.

Coraz więcej osób decyduje się także na płatności za pomocą telefonu lub zegarka.

Według badania Visa Digital Payments, aż 86 proc. Polaków zakłada, że do końca 2020 roku skorzysta z tej metody.

Klienci Banku Pekao posiadający urządzenia firmy Apple oraz karty Visa Debit Gold oraz Visa Business mogą już dodawać karty do Apple Pay. Wcześniej w usłudze Apple były udostępniane karty Mastercard.

Czytaj także: Bank Pekao: konto na selfie z ubezpieczeniem zakupów internetowych oraz wysokim oprocentowaniem

Płatności zbliżeniowe za pomocą urządzeń Apple

Apple Pay umożliwia płatności zbliżeniowe urządzeniami Apple na całym świecie. Dzięki usłudze klienci wygodnie zapłacą także w aplikacjach mobilnych systemu iOS oraz na stronach internetowych w przeglądarce Safari.

Aby aktywować ten rodzaj płatności wystarczy zalogować się do aplikacji PeoPay Banku Pekao i po kliknięciu w ikonę Apple Pay, wybrać którą kartę chcemy dodać do usługi, a następnie potwierdzić to w Apple Wallet.

Kartę można też dodać bezpośrednio do aplikacji Apple Wallet wpisując dane karty i zatwierdzając kodem jednorazowym lub w aplikacji PeoPay.

Co ważne dla klientów Pekao korzystających z PeoPay usługa dostępna jest już od chwili podpisania umowy i aktywacji aplikacji PeoPay – nie trzeba czekać na wydanie karty do konta.

Korzystanie z płatności zbliżeniowych Apple Pay jest niezwykle proste. Wystarczy, że klient przyłoży do terminala płatniczego swojego iPhone'a lub Apple Watch.

Czytaj także: Bank Pekao: nowa oferta pakietowa dla MŚP ze zdalną obsługą

Apple Pay: bezpieczeństwo i prywatność

Bezpieczeństwo transakcji Apple Pay gwarantuje sposób uwierzytelnienia – za pomocą Face ID lub Touch ID, bądź też kodu.

Z usługi Apple Pay można skorzystać wszędzie, gdzie jest udostępniona możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych, tj. w sklepach spożywczych, aptekach, taksówkach, restauracjach, kawiarniach, sklepach detalicznych. 

Apple Pay w swoich produktach usługach stawia na bezpieczeństwo i prywatność.

Przy płatnościach kartami kredytowymi lub debetowymi w usłudze Apple Pay, rzeczywiste numery kart nie są przechowywane na urządzeniu ani na serwerach Apple.

Zamiast tego do konta urządzenia jest przypisywany unikalny numer, który po zaszyfrowaniu, jest przechowywany zgodnie ze standardami branżowymi, dotyczącymi bezpiecznego przechowywania informacji o płatnościach w urządzeniu.

Więcej informacji na temat Apple Pay dostępnych jest na: http://www.apple.com/apple-pay/.

Szczegóły dotyczące płatności Apple Pay w Banku Pekao można znaleźć na: https://www.pekao.com.pl/klient-indywidualny/bankowosc-elektroniczna/apple-pay.html

Źródło: Bank Pekao SA
Udostępnij artykuł: