Klienci Credit Agricole mogą już dodawać karty do Apple Pay i Google Pay w aplikacji mobilnej

Bezgotówkowo / Z rynku

Klienci Credit Agricole mogą już dodawać karty płatnicze do portfeli Apple Pay i Google Pay za pośrednictwem aplikacji mobilnej swojego banku. Credit Agricole jest jednym z niewielu banków na polskim rynku, który wprowadził takie udogodnienie.

Aplikacja Credit Agricole
Fot. Credit Agricole

Klienci Credit Agricole mogą już dodawać karty płatnicze do portfeli Apple Pay i Google Pay za pośrednictwem aplikacji mobilnej swojego banku. Credit Agricole jest jednym z niewielu banków na polskim rynku, który wprowadził takie udogodnienie.

W aplikacji mobilnej Credit Agricole, CA24 Mobile, uruchomiona została funkcja InApp Provisioning. To właśnie dzięki niej klienci mogą teraz dodawać swoje karty płatnicze do cyfrowych portfeli bez konieczności ich skanowania. 

- Wdrożenie InApp Provisioningu w Credit Agricole podkreśla ciągły rozwój płatności mobilnych w banku i umacnia naszą pozycję w czołówce w Polsce w obszarze dostępu do najszerszej gamy płatności mobilnych – przekonuje Mateusz Dziuba, Dyrektor Biura Kart Kredytowych i Płatności Alternatywnych.

Obecnie udostępniamy klientom aż pięć alternatywnych metod płacenia: BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay.

Szybki i łatwy proces

Dodawanie karty banku Credit Agricole do cyfrowego portfela Google Pay lub Apple Pay w aplikacji to szybki i łatwy proces. Przede wszystkim klient musi posiadać zaktualizowaną aplikację CA24 Mobile. Należy się w niej zalogować z pomocą hasła, odcisku palca lub biometrii twarzy. W kolejnym kroku w menu trzeba wybrać zakładkę Google Pay/Apple Pay i wskazać kartę, którą chce się dodać do cyfrowego portfela. Pozostaje zaakceptować regulamin usługi i można płacić bezstykowo (warunkiem jest posiadanie modułu NFC w telefonie).

Czytaj także: Credit Agricole promuje płatności mobilne >>>

Całkowicie cyfrowy proces onboardingu klientów

Obecnie dodanie karty do cyfrowego portfela wymaga posiadania jej aktywowanego fizycznego egzemplarza. Jednak Credit Agricole już niedługo chce wdrożyć całkowicie cyfrowy proces onboardingu klientów. Poczynając od założenia konta przez aplikację CA24 Otwórz Konto, poprzez uruchomienie bankowej aplikacji mobilnej CA24 Mobile, po dodanie od razu karty do usługi Google Pay lub Apple Pay – wszystko będzie mogło odbywać się szybko, zdalnie i bezpiecznie bez konieczności kontaktu z pracownikiem banku lub odwiedzania placówki. Od razu po założeniu konta klient będzie mógł płacić kartą za pośrednictwem telefonu, bez czekania na tradycyjną, plastikową kartę płatniczą. 

Udostępnij artykuł: