Klienci Getin Noble Banku mogą korzystać z systemu bezpośrednich płatności internetowych Paybynet

Bankowość

Od 17 grudnia br. Klienci Getin Noble Banku mogą bezpiecznie i sprawnie płacić online z wykorzystaniem bezpośrednich płatności internetowych Paybynet. System, którego operatorem jest KIR, umożliwia dokonywanie płatności za zakupy internetowe przez całą dobę, a także uiszczanie drogą elektroniczną opłat administracyjnych na rzecz urzędów.

Paybynet to usługa przeznaczona przede wszystkim do realizacji płatności za zakupy online. Unikalność autorskiego rozwiązania KIR, w porównaniu z innymi systemami płatności za zakupy w Internecie polega na tym, że nie wymaga ono zaangażowania pośrednika kierującego przelewy na własne rachunki bankowe. W systemie Paybynet transakcja dokonywana jest bezpośrednio pomiędzy kupującym a sklepem. – Ten właśnie prosty mechanizm działania usługi przekłada się wprost na szybkość i pewność realizacji przelewu. Dokonana płatność jest nieodwoływalna, a przekazana do sklepu w trybie online informacja o transakcji jest równoważna z gwarancją wpłaty. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprzedawca towaru lub usługi może natychmiast przystąpić do realizacji zamówienia, bez oczekiwania na zaksięgowanie środków na koncie – komentuje Artur Wojtczuk, Dyrektor Linii biznesowej płatności internetowe w KIR.

Korzystając z przelewu w systemie Paybynet, klient sklepu internetowego widzi w serwisie transakcyjnym swojego banku gotowy do realizacji, wypełniony formularz przelewu, na który automatycznie przeniesione zostają wszystkie niezbędne dane, co pozwala zabezpieczyć go przed ewentualnymi błędami. – Pieniądze trafiają wprost na rachunek adresata. Taki przelew jest jednoznacznym dowodem dokonania wpłaty, łatwiej zatem o wyjaśnienie wątpliwości w przypadku ewentualnej reklamacji – podsumowuje A. Wojtczuk.

Usługa Paybynet to kolejne, innowacyjne rozwiązanie oferowane klientom Getin Noble Banku w ramach usług bankowości internetowej. – Wielu z naszych klientów to aktywni internauci, którzy chętnie korzystają z możliwości dokonywania zakupów w sieci – mówi Paweł Wawiernia, Dyrektor Departamentu Kart i Płatności Alternatywnych w Getin Noble Banku – Spodziewamy się, że wdrożenie systemu Paybynet w jeszcze większym stopniu usprawni realizację tego rodzaju usług – dodaje P. Wawiernia.

Źródło: Paybynet, Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A.

Udostępnij artykuł: