Klienci ING Księgowość zyskali dostęp do windykacji online Kaczmarski Inkasso

Z rynku

Kaczmarski Inkasso uruchomił dla klientów usługi ING Księgowość, której operatorem jest ING Usługi dla Biznesu, możliwość windykacji polubownej online.

Logo ING Banku Śląski
Logo ING Banku Śląski Fot. Materiały prasowe

Kaczmarski Inkasso uruchomił dla klientów usługi ING Księgowość, której operatorem jest ING Usługi dla Biznesu, możliwość windykacji polubownej online.

"Z ING Księgowość korzysta już ponad 100 tys. firm. W aplikacji klienci znajdą wszystkie niezbędne funkcje do prowadzenia i zarządzania sprawami firmy. Udostępniamy klientom takie moduły jak Fakturowanie, Magazyn, Samodzielna księgowość, Kadry i płace oraz usługi Biura rachunkowego. Oferta Kaczmarski Inkasso świetnie wpasowuje się do zestawu możliwości, które klient znajdzie w ING Księgowość. Liczymy, że nowe rozwiązanie ułatwi codzienne prowadzenie biznesu i zarządzanie finansami wielu przedsiębiorcom" - powiedział wiceprezes zarządu ING Usługi dla Biznesu Arkadiusz Kuczera, cytowany w komunikacie.

Przedsiębiorcy szybko i prosto przekazują faktury do windykacji

Dzięki integracji systemów ING Księgowość i Kaczmarski Inkasso przedsiębiorcy szybko i prosto przekazują faktury do windykacji. Następnie na bieżąco kontrolują, na jakim etapie znajdują się prowadzone działania. Opłata prowizyjna jest naliczana tylko w przypadku, kiedy pieniądze trafią do klienta. Dochodzenie należności może być dla wierzyciela bezpłatne. Wystarczy, że skorzysta z obciążenia dłużnika kosztami windykacji. Pozwala na to ustawa o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych. W tym przypadku Kaczmarski Inkasso wyegzekwuje ten koszt od kontrahenta, podkreślono.

Czytaj także: Połowa firm nie sprawdza kontrahentów przed zawarciem transakcji >>>

"Przedsiębiorcy z sektora MSP coraz lepiej rozumieją, jak ważne jest szybkie dochodzenie należności za pracę, którą wykonali. Upominanie się o uczciwie zarobione pieniądze to nie ujma na honorze. Nie trzeba jednak robić tego samodzielnie. Profesjonalni negocjatorzy mają dobrą orientację w poszczególnych branżach gospodarki i operują technikami, dzięki którym nie tylko potrafią szybko odzyskać należności, ale tak poprowadzić rozmowy, że nie zaburzy to kontaktów pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem" - dodał prezes Kaczmarski Inkasso Jakub Kostecki.

Kaczmarski Inkasso to ekspert z zakresu kompleksowego zarządzania wierzytelnościami. Od 1992 roku obsługuje zarówno klientów strategicznych: banki, firmy pożyczkowe, leasingowe, telekomy, ubezpieczycieli, jak i małe oraz średnie przedsiębiorstwa ze wszystkich branż.

ING Księgowość powstała w 2013 roku w odpowiedzi na potrzeby klientów ING, którzy sygnalizowali chęć korzystania z usług księgowych oraz kadrowo-płacowych. W kolejnych latach ING Księgowość została wzbogacona o rozwiązania do fakturowania, magazynu oraz samodzielnej księgowości. Usługi biura rachunkowego zostały rozszerzone także na jednoosobowe działalności gospodarcze.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: