Klienci Inteligo mogą zlecać przelewy natychmiastowe

Z rynku

Klienci Inteligo mogą już korzystać z natychmiastowych przelewów Express Elixir obsługiwanych przez KIR. Usługa umożliwia błyskawiczne przelewy pomiędzy bankami, dzięki czemu środki dostępne są w ciągu kilku sekund na wskazanym rachunku. Od kilku tygodni klienci Inteligo mogą wysyłać szybkie przelewy przez aplikację IKO, od dziś zrobią to też przez serwis transakcyjny.

Przelewy Express Elixir pozwalają w kilka sekund przelać środki w różnych bankach niezależnie sesji rozliczeniowych. #PKOBP

Aby zlecić przelew natychmiastowy – oba banki: nadawcy i odbiorcy muszą być uczestnikami systemu Express Elixir. Płatności mogą być zlecane o każdej porze dnia przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Po wykonaniu przelewu klient od razu otrzymuje komunikat, że przelew został zrealizowany, a środki w ciągu kilku sekund są już na wskazanym rachunku w innym banku.

Przelewy Express Elixir są doskonałym rozwiązaniem w sytuacjach potrzeby błyskawicznego zasilenia rachunku w innym banku, szybkiej spłaty raty kredytu czy konieczności wysłania pilnej płatności np. do Urzędu Skarbowego.

Przelew zostanie zrealizowany gdy jego kwota nie przekroczy 3 tys. zł, a limit dzienny 6 tys. zł. Przelewy do Urzędów Skarbowych mają znacznie wyższe limity: 50 tys. zł dla pojedynczego przelewu i 250 tys. zł dziennego limitu. Od stycznia 2018 roku klienci Inteligo będą mogli realizować też szybkie przelewy do ZUS.

Od 24 października z oferty szybkich płatności Express Elixir korzystają już klienci PKO Banku Polskiego. Do tej pory mogli zlecać je za pośrednictwem bankowości elektronicznej iPKO, aplikacji mobilnej IKO, w oddziałach lub agencjach banku – od dziś mogą zlecić wykonanie przelewu również przez serwis telefoniczny banku. Od startu usługi klienci banku wysłali blisko 55 tys. płatności Express Elixir.

PKO Bank Polski

Udostępnij artykuł: