Klienci Mazovia Banku Spółdzielczego zrealizują przelewy natychmiastowe za pośrednictwem systemu Express ELIXIR

Bankowość

W styczniu 2014 r. Mazovia Bank, należący do Grupy BPS, udostępnił swoim klientom możliwość wykonywania przelewów natychmiastowych Express ELIXIR. Wdrożenie zostało zrealizowane za pośrednictwem Banku BPS, w którym przelewy natychmiastowe obsługiwane przez KIR S.A. dostępne są od kwietnia 2013 roku.

W styczniu 2014 r. Mazovia Bank, należący do Grupy BPS, udostępnił swoim klientom możliwość wykonywania przelewów natychmiastowych Express ELIXIR. Wdrożenie zostało zrealizowane za pośrednictwem Banku BPS, w którym przelewy natychmiastowe obsługiwane przez KIR S.A. dostępne są od kwietnia 2013 roku.

System Express ELIXIR, z którego mogą korzystać zarówno osoby indywidualne, jak i przedsiębiorcy, pozwala klientom banków wykonywać przelewy natychmiastowe 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę, w czasie liczonym w sekundach. Dla klientów Banku BPS Express ELIXIR jest dostępny od 30 kwietnia 2013 r. Za pośrednictwem Grupy BPS do systemu przelewów natychmiastowych KIR S.A. mogą przystępować wszystkie banki spółdzielcze, należące do tego największego zrzeszenia w Polsce. Mazovia Bank jest pierwszym, który skorzystał z tej możliwości.

- Postanowiliśmy uruchomić Express ELIXIR ze względu na rosnące zapotrzebowanie klientów na rozliczenia natychmiastowe. Jest to narzędzie, które daje gwarancję, że przelew dojdzie do odbiorcy w czasie liczonym w sekundach, co dla użytkowników oznacza wygodę i pewność transakcji - mówi Hubert Morawiński Członek Zarządu Mazovia Banku. - Fakt, że operatorem systemu jest KIR S.A. stanowi dla nas gwarancję niezawodności i bezpieczeństwa, co jest ważne zarówno dla banku, jak i dla naszych klientów.

- Stopniowe rozpowszechnianie przelewów natychmiastowych Express ELIXIR w bankach należących do Grupy BPS to ważny krok na drodze do rozwoju nowoczesnych usług finansowych w ramach bankowości spółdzielczej. Cieszymy się, że z naszego rozwiązania będzie mogło w swoich bankach korzystać coraz więcej klientów, również w mniejszych miejscowościach - mówi Grzegorz Leńkowski, dyrektor linii biznesowej płatności natychmiastowe w KIR S.A.

Zainteresowanie przelewami natychmiastowymi rośnie w bardzo szybkim tempie. Tylko w 2013 roku łączna wartość rozliczonych przez KIR S.A. przelewów natychmiastowych przekroczyła 1,8 mld zł. Umowy w sprawie przystąpienia do systemu Express ELIXIR podpisały w sumie 23 banki, a dotychczas usługę udostępniło swoim klientom 8 banków: Alior Bank S.A., Bank BPS S.A., Bank Zachodni WBK S.A., Citi Handlowy (usługa dostępna dla klientów korporacyjnych), ING Bank Śląski S.A., mBank (dla klientów korporacyjnych), Meritum Bank S.A. oraz Millennium Bank S.A.

Express ELIXIR to pierwszy w Polsce profesjonalny system przelewów natychmiastowych, który umożliwia wykonywanie transakcji bezpośrednio z konta nadawcy na rachunek bankowy odbiorcy w ciągu kilku sekund, przez całą dobę. Przesyłane pieniądze nie opuszczają systemu bankowego, a środki do rozliczania płatności zdeponowane są w Narodowym Banku Polskim.

Źródło: Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A.

Udostępnij artykuł: