Klienci PKO Banku Polskiego łatwiej zapłacą BLIKIEM na Allegro

Bezgotówkowo / Z rynku

Allegro – we współpracy z Polskim Standardem Płatności, operatorem systemu BLIK oraz PKO Bankiem Polskim – udostępnia swoim użytkownikom możliwość płatności BLIKIEM bez kodu i potwierdzania w aplikacji mobilnej banku. Po wybraniu BLIKA jako metody płatności, zakup można będzie sfinalizować jednym kliknięciem na Allegro, czytamy w komunikacie.

e-commerce, koszyk z paczkami, smartfon,
Fot. stock.adobe.com / vetre

Allegro – we współpracy z Polskim Standardem Płatności, operatorem systemu BLIK oraz PKO Bankiem Polskim – udostępnia swoim użytkownikom możliwość płatności BLIKIEM bez kodu i potwierdzania w aplikacji mobilnej banku. Po wybraniu BLIKA jako metody płatności, zakup można będzie sfinalizować jednym kliknięciem na Allegro, czytamy w komunikacie.

Allegro od wielu lat należy do kluczowych partnerów BLIKA, a liczba transakcji opłacanych tą metodą na najchętniej odwiedzanej platformie e-commerce w Polsce stale rośnie.

Płatności w e-commerce ‒ jak najprościej

Użytkownicy Allegro od dawna mają do wyboru dwie możliwości płacenia BLIKIEM: mogą skorzystać z sześciocyfrowego kodu inicjującego transakcję lub skrócić proces i potwierdzić płatność BLIKIEM w aplikacji mobilnej swojego banku już bez podawania kodu.

Klienci chcą jednak korzystać ze swojej ulubionej metody płatności jeszcze prościej i Allegro we współpracy z PKO Bankiem Polskim oraz Polskim Standardem Płatności wychodzi temu naprzeciw.

Klient może się czuć jeszcze bardziej komfortowo szukając ofert w sam raz dla siebie. Po prostu #BLIKnaKlik

– E-commerce jest naturalnym środowiskiem dla BLIKA jako systemu płatności mobilnych. Wspólnie z naszymi partnerami – bankami i platformami e-commerce – stale pracujemy nad tym, by dostarczać klientom najlepszych doświadczeń płacenia w sieci.

Rozumiemy, że oczekują oni prostoty, szybkości oraz bezpieczeństwa. Liczba transakcji pokazuje, że mają do nas zaufanie w tym zakresie – mówi Marcin Waldowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktu z Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA. – Podobnie jak naszemu kluczowemu partnerowi czyli Allegro, zależy nam na tym, aby płacenie w sieci było tak wygodne jak to tylko możliwe – dodaje.

Czytaj także: GUS: sprzedaż detaliczna w cenach stałych wzrosła o 8,6% r/r w czerwcu 2021 roku; spadek e-commerce

300 mln płatności BLIKIEM w sieci w 2020 roku

BLIK to dziś najpopularniejsza metoda płacenia za zakupy w internecie. Tylko w 2020 r. użytkownicy zapłacili nim w sieci łącznie ponad 300 mln razy, a klienci polskich banków wybierają go w tym kanale częściej niż karty płatnicze – i to zarówno na polskich jaki i międzynarodowych platformach zakupowych.

Platformy e-commerce ułatwiają swoim klientom płacenie BLIKIEM z uwagi na łatwość tej metody płatności, która przekłada się na zwiększenie liczby sfinalizowanych transakcji.

Użytkownicy aplikacji IKO będą mogli zapłacić BLIKIEM na Allegro bez konieczności podawania kodu czy zatwierdzania transakcji w aplikacji

– Szybkość i bezpieczeństwo to słowa-klucze dla Allegro. BLIK stał się nieodzownym elementem płatności na naszej platformie i teraz, wraz z jego operatorem i największym polskim bankiem dodatkowo upraszczamy tę funkcjonalność, niezmiennie zapewniając bezpieczeństwo całego procesu transakcji – powiedział Piotr Sekulski, Dyrektor ds. Technologii w Allegro. – Klient może się czuć jeszcze bardziej komfortowo szukając ofert w sam raz dla siebie. Po prostu #BLIKnaKlik – dodał.

Czytaj także: Comperia.pl uruchamia Comfino: wszystkie metody płatności e-commerce w jednym miejscu

BLIK z automatycznym potwierdzeniem płatności

Użytkownicy aplikacji IKO będą mogli zapłacić BLIKIEM na Allegro bez konieczności podawania kodu czy zatwierdzania transakcji w aplikacji mobilnej banku, a jedynie poprzez potwierdzenie płatności na Allegro.

Najszybsza jak dotąd metoda płatności BLIKIEM wymagać będzie w pierwszym kroku bezpiecznej aktywacji tej opcji w IKO i będzie mogła być realizowana po zalogowaniu klienta na jego konto Allegro. Po realizacji płatności na Allegro użytkownik zawsze otrzyma potwierdzenie jej wykonania (tzw. powiadomienie push) z aplikacji mobilnej IKO na swoim smartfonie.

Jesteśmy pierwszym i jak na razie jedynym na rynku bankiem, który we współpracy z Polskim Standardem Płatności i Allegro wdrożył to rozwiązanie (BLIK z automatycznym potwierdzeniem płatności)

Bezpieczeństwo transakcji pozostanie głównym kryterium, więc płacenie jednym kliknięciem na Allegro będzie możliwe tylko po wcześniejszym aktywowaniu takiego sposobu finalizacji płatności i tylko na zaufanych urządzeniach. Jeśli klient Allegro będzie chciał zapłacić w serwisie z innego urządzenia, nadal konieczne będzie potwierdzenie transakcji w aplikacji mobilnej banku.

- BLIK z automatycznym potwierdzeniem płatności to obecnie najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie do płatności w internecie. Klient dzięki niemu może prosto, szybko i bezpiecznie zapłacić za zakupy w sieci.

Jesteśmy pierwszym i jak na razie jedynym na rynku bankiem, który we współpracy z Polskim Standardem Płatności i Allegro wdrożył to rozwiązanie. Wierzymy, że wkrótce będzie ono wprowadzone w kolejnych sklepach internetowych i platformach handlowych, i stanie się rynkowym standardem – podkreśla Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego PKO Banku Polskiego.

PKO Bank Polski jest technologicznym liderem, który dostarcza swoim klientom najnowocześniejsze cyfrowe funkcje, usługi i możliwości. Aplikacja mobilna PKO Banku Polskiego jest najpopularniejszą aplikacją bankową w Polsce z szerokim wachlarzem funkcji. Liczba aktywnych IKO przekroczyła 5,6 mln, a od momentu uruchomienia aplikacji (w marcu 2013 roku), użytkownicy logowali się do niej w sumie 3,4 mld razy.

Jak przebiega nowa płatność BLIKIEM na Allegro

- Płatność BLIKIEM na Allegro bez kodu i bez potwierdzenia jest dostępna jedynie dla klientów, którzy dodali Allegro do zaufanych sklepów w aplikacji mobilnej IKO.

- Po potwierdzeniu w aplikacji mobilnej IKO płatności bez kodu (w Allegro jako zaufanym sklepie), pojawia się ekran z propozycją włączenia opcji płatności bez konieczności ich każdorazowego potwierdzania.

- Klient jest informowany, że taka opcja działać będzie dla wybranych płatności i za każdym razem dostanie powiadomienie (push) o dokonanej transakcji.

- W aplikacji IKO klient ma opcje zarządzania ustawieniami – w tym włączanie i wyłączanie  opcji płatności bez kodu i bez potwierdzenia w poszczególnych sklepach internetowych.

- Płatności BLIK bez kodu i bez potwierdzenia w praktyce po raz pierwszy na rynku dają możliwość sfinalizowania zakupów jednym kliknięciem z poziomu konta na Allegro. Klient musi świadomie taką opcję włączyć, by z niej korzystać.

Czytaj także: Projekt unijnego pakietu e-commerce przewiduje od 1 lipca 2021 r. opodatkowanie VAT drobnych zakupów na portalach z państw trzecich

Źródło: Allegro
Udostępnij artykuł: