Klienci Poczty Polskiej zrealizowali blisko 18 mln transakcji bezgotówkowych

Z rynku

Placówka Poczty Polskiej
Fot. Materiały prasowe Poczty Polskiej

Klienci Poczty Polskiej, od momentu uruchomienia płatności bezgotówkowych w placówkach pocztowych, zrealizowali blisko 18 mln transakcji kartami płatniczymi, podała spółka. Miesięcznie realizują ponad 1 mln płatności. Klienci Poczty Polskiej mogą korzystać z terminali płatniczych w ponad 4,6 tys. placówek i u 3,5 tys. kurierów.

Klienci Poczty Polskiej miesięcznie realizują ponad 1 mln płatności bezgotówkowych #PocztaPolska #PłatnościBezgotówkowe @PocztaPolska

„Poczta Polska wprowadziła opcję płatności za pomocą telefonu przy użyciu systemu płatności BLIK we wszystkich swoich placówkach pocztowych w marcu 2017 r. Posiadacze smartfonów z aplikacjami mobilnymi (z funkcją BLIK) banku, z którego usług korzysta, mogą wygodnie i szybko zapłacić za towary i usługi zakupione w pocztowej placówce. Dodatkowo od listopada 2017 r. mogą płacić tak u kuriera – przy odbiorze paczki pobraniowej” – czytamy w komunikacie.

Wzrasta udział transakcji mobilnych BLIK

„W Poczcie Polskiej stale wzrasta udział transakcji mobilnych BLIK. Widzimy, że w porównaniu do 2017 roku liczba transakcji BLIK-iem wzrosła o około 50%” – poinformowało biuro prasowe Poczty.

Transakcje kartą lub BLIK-iem to większy komfort korzystania z usług oferowanych przez Pocztę Polską, krótszy czas obsługi klienta oraz możliwość skorzystania z innych usług realizowanych za pomocą terminali POS, takich jak np. cashback, kody paysafecard czy wypłata gotówki z bankowej karty płatniczej. Klienci mogą także bez żadnych limitów kwotowych i dodatkowych kosztów zapłacić za usługi pocztowe, handlowe i finansowe (opłaty za rachunki np. za gaz, prąd, opłaty podatkowe), podkreślono również.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: