Klienci Podkarpackiego Banku Spółdzielczego zapłacą szybciej online

Bankowość

Klienci Podkarpackiego Banku Spółdzielczego już od dziś mogą bezpiecznie i sprawnie płacić online przy pomocy bezpośrednich płatności internetowych PayByNet. System, którego operatorem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A., umożliwia opłacanie zakupów internetowych o każdej porze dnia i nocy, także w weekendy. PayByNet pozwala również na uiszczanie drogą elektroniczną opłat administracyjnych na rzecz urzędów.

Klienci Podkarpackiego Banku Spółdzielczego już od dziś mogą bezpiecznie i sprawnie płacić online przy pomocy bezpośrednich płatności internetowych PayByNet. System, którego operatorem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A., umożliwia opłacanie zakupów internetowych o każdej porze dnia i nocy, także w weekendy. PayByNet pozwala również na uiszczanie drogą elektroniczną opłat administracyjnych na rzecz urzędów.

Wyjątkowość PayByNet, w porównaniu z innymi rozwiązaniami pozwalającymi na realizację przelewów za transakcje internetowe, polega przede wszystkim na tym, że tylko w tym systemie pieniądze przekazywane są wprost pomiędzy klientem a sklepem - bez udziału firmy pośredniczącej. Powiadomienie o zrealizowanej płatności przesyłane jest niezwłocznie po zatwierdzeniu przelewu do jego odbiorcy, dzięki czemu otrzymuje on informację o płatności zanim środki znajdą się na koncie. Realizację transakcji zapewnia  KIR S.A. oraz banki uczestniczące w usłudze. Unikalne cechy systemu PayByNet - tj. przelew bezpośredni, informacja o transakcji w trybie on-line, pewność otrzymania płatności - są szczególnie istotne zwłaszcza dla sklepów internetowych, w elektronizacji procesów urzędów administracji publicznej oraz w elektronicznych biurach obsługi klienta masowych wystawców faktur. PayByNet realizuje płatności online przez 24 godziny na dobę.

- Wybierając w sklepie internetowym płatność za pomocą PayByNet klient zobaczy w serwisie transakcyjnym swojego banku gotowy, wypełniony formularz przelewu. Automatyczne przenoszenie danych, w tym numeru konta bankowego odbiorcy płatności oraz jego nazwy i adresu, zabezpiecza klienta przed błędami - mówi Artur Wojtczuk, dyrektor Linii biznesowej płatności internetowe w KIR S.A. -  Pieniądze trafiają wprost do adresata. Taki przelew bezpośredni jest jednoznacznym dowodem dokonania wpłaty, łatwiej zatem o wyjaśnienie wątpliwości w przypadku ewentualnej reklamacji - podsumowuje A. Wojtczuk.

Hubert Wojtas, zastępca dyrektora Departamentu Sprzedaży z Podkarpackiego Banku Spółdzielczego dodaje: - Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, staramy się udostępniać w swojej ofercie wszelkie oczekiwane metody płatności internetowych. Cieszymy się, że nasi klienci otrzymali do dyspozycji nową, wygodną i szybką usługę.

PayByNet jako jedyny system bezpośrednich przelewów w Polsce pozwala również na regulowanie opłat drogą elektroniczną w urzędach. Rozwiązanie oferowane przez KIR S.A. jest zintegrowane z elektroniczną Platformą Usług Administracji Publicznej (ePUAP) oraz portalami i platformami zbudowanymi przez jednostki administracji publicznej do elektronicznej obsługi klienta. Korzystają z niego m.in. mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Gdańska oraz województw opolskiego i śląskiego. Po uiszczeniu wymaganej opłaty urzędowej, Elektroniczne Poświadczenie Opłaty do składanego i opłacanego wniosku dołączane jest automatycznie. Obecnie z tego rozwiązania korzysta ponad 250 urzędów.

PayByNet został opracowany przez Krajową Izbę Rozliczeniową S.A. specjalnie na potrzeby handlu elektronicznego oraz e-administracji. E-commerce to obecnie jeden z najszybciej rosnących segmentów handlu detalicznego w Polsce i na całym świecie. Według danych z raportu E-commerce w Polsce 2014, przygotowanego przez Firmę Badawczą Gemius we współpracy z Polską Izbą Gospodarki Elektronicznej wynika, że niemal połowie (46 proc.) wszystkich polskich internautów zdarza się robić zakupy w sieci.

Za pośrednictwem serwisów umożliwiających szybkie płatności internetowe płaci aż 37 proc. wszystkich kupujących w sieci.

Przelew z PayByNet wykonuje się w kilku prostych krokach. Po wybraniu w sklepie towaru, klient zaznacza PayByNet jako formę płatności. Następnie wskazuje, czy chce zapłacić przelewem, czy kartą. Jeśli będzie to przelew, po wybraniu odpowiedniego banku, PayByNet automatycznie skieruje go na stronę logowania do bankowości internetowej. Po wejściu na swoje konto klient zobaczy wypełniony formularz przelewu, kierowanego bezpośrednio do sklepu internetowego. Po zaakceptowaniu, przelew niezwłocznie trafia do realizacji. Przy wybraniu płatności kartą wystarczy wypełnić niezbędne dane i zatwierdzić transakcję. PayByNet natychmiast wysyła do sklepu informację o dokonaniu płatności, przyspieszając realizację zamówienia.

Źródło: Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A.

Udostępnij artykuł: