Klienci Warty i HDI pod opieką Assistance SOS PZMOT

Finanse i gospodarka

Od 1 października SOS PZMOT świadczy usługi assistance na rzecz posiadaczy ubezpieczeń komunikacyjnych w Warcie i HDI Asekuracji. Obsługa klientów obu ubezpieczycieli odbywa się w nowym systemie operacyjnym SOS PZMOT, stworzonym z wykorzystaniem środków z Unii Europejskiej.

W ramach ochrony assistance przewidziane są takie świadczenia, jak m.in. naprawa na miejscu zdarzenia lub holowanie pojazdu, wynajem samochodu zastępczego, kontynuacja podróży, zakwaterowanie w hotelu oraz pomoc medyczna. Szybką i profesjonalną pomoc zapewni Klientom Warty i HDI sieć sprawdzonych podwykonawców SOS PZMOT, do której należy m.in. ponad 1,6 tys. pojazdów pomocy drogowej w całej Polsce i ok. 35 tys. aut holowniczych w Europie.

Odpowiednie przygotowanie operacyjne jest szczególnie ważne przy tak dużej liczbie obsługiwanych klientów. Warta i HDI liczone łącznie, jako należące do grupy Talanx, zebrały po I półroczu 2012 r. ponad 1 mld zł składek z ubezpieczeń komunikacyjnych. Daje im to ponad 14 proc. udziału w rynku w tym segmencie i pozycję wicelidera” – mówi Tomasz Domagalski, prezes zarządu SOS PZMOT.

Źródło: PIU

Udostępnij artykuł: