Klient QlikTech, Astellas Pharma został laureatem Ventana Research Leadership 2013.

Finanse i gospodarka

Astellas został doceniony ze względu na doskonałe wyniki, dzięki wykorzystywaniu rozwiązania QlikView Business Discovery. QlikTech, lider rozwiązań Business Discovery - systemów Business Intelligence dających pełną kontrolę nad analizą danych użytkownikom biznesowym, poinformował, że jeden z jego klientów - amerykańska firma Astellas Pharma Inc. - zwyciężył w konkursie Ventana Research Leadership Award 2013 w kategorii Business Intelligence.

Dzięki implementacji QlikView oraz odpowiedniemu wykorzystaniu zasobów ludzkich, procesów i informacji, które pomogły firmie osiągnąć doskonałe wyniki, Astellas został określony mianem lidera w kategorii Business Intelligence. Zwycięzca tej kategorii musiał wykazać się wzorowym wykorzystaniem platformy Business Intelligence, usprawniającej procesy decyzyjne oraz ogólną wydajność firmy.

Astellas Pharma to jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie. Dzięki innowacyjnym i sprawdzonym produktom farmaceutycznym, Astellas poprawia stan zdrowia ludzi na świecie. W ramach innowacyjnych działań, w 2012 roku podjęła decyzję o wdrożeniu nowego oprogramowania Business Intelligence.  Wybór padł na platformę QlikView, która została zastosowana do ograniczenia liczby raportów uzykiwanych przy angażowaniu działu IT, konsolidacji różnorodnych statycznych raportów oraz do szybkiego tworzenia nowych analiz i kokpitów analitycznych bezpośrednio przez i dla kadry zarządzającej.

Od momentu wdrożenia QlikView, Astellas i jej zespół analityków ds. sprzedaży są w stanie uzyskać natychmiastowy wgląd w gromadzone przez firmę dane. Zespół może pozyskiwać maksymalną ilość informacji, minimalizując ilość czasu potrzebnego do ich wyszukiwania. Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu informacji dostarczonych przez QlikView, zarządzający sprzedażą w Astellas są w stanie utrzymać wzrost udziałów w rynku, odpowiednio alokować siły sprzedażowe, aby firma była bardziej efektywna, a także wspierać wprowadzanie nowych produktów, uzyskując przy tym czteroprocentowy wzrost w sprzedaży powiązanych marek.

„Jesteśmy dumni, że Astellas Pharma mogła osiągnąć tak dużo używając QlikView.” –  powiedział Marcin Mazur, dyrektor regionalny na obszar Europy Wschodniej, Grecji i Izraela w QlikTech. – „Firma wdrożyła QlikView dla ponad 100 osób, w tym dla prezesa. Pokazała, że jest to prawdziwe rozwiązanie Business Discovery, dostępne dla wszystkich i umożliwiające świadome podejmowanie decyzji na każdym szczeblu organizacyjnym. Branża farmaceutyczna intensywnie korzysta z platformy QlikView Business Discovery również w Polsce. Coraz więcej firm z tej branży dostrzega realne korzyści biznesowe uzyskiwane dzięki wsparciu QlikView. Przekłada się to nie tylko na pojawianie się nowych nazw firm farmaceutycznych w gronie naszych Klientów, ale również na intensywne rozszerzanie obecnych instalacji o kolejne obszary funkcjonowania tych organizacji.

Ventana Research Leadership Awards, odbyły się już po raz ósmy. W tym roku nagrodzono firmy i wspierających je dostawców technologicznych, którzy osiągnęli ponadprzeciętne wyniki, wykorzystując zasoby ludzkie, procesy, informacje oraz technologie, stosując jednocześnie najlepsze praktyki w danych kategoriach biznesowych i technologicznych. Nagrody wyróżniają pionierów i liderów, zarówno organizacje jak i osoby indywidualne, prezentujące obraz przejrzystego, wizjonerskiego i zdolnego do adaptacji przywództwa. Laureaci są przykładem na to, że skuteczne zarządzanie procesami firmowymi i jej wydajnością wymaga najwyższego poziomu wiedzy, determinacji w działaniu i pracy zespołowej. Nagrody zostaną rozdane podczas szczytu Ventana Research Business Technology Leadership Summit, który odbędzie się 29 i 30 maja 2013 roku w hotelu Hyatt Fisherman’s Wharf w San Francisco.

Więcej informacji o nagrodach Ventana Research Awards, oraz pełna lista zwycięzców, na http://www.ventanaresearch.com/resources/resources.aspx?id=3896.

Źródło: QlikTech

Udostępnij artykuł: