Klikając w plik znajdujący się w archiwum instalujemy na komputerze złośliwe oprogramowanie

Finanse i gospodarka / Tylko u nas / Wiadomości

Uruchomienie spreparowanego linku prowadzi do zainfekowania komputera złośliwym oprogramowaniem i rekonfiguracji systemu operacyjnego.

Uruchomienie spreparowanego linku prowadzi do zainfekowania komputera złośliwym oprogramowaniem i rekonfiguracji systemu operacyjnego.

Szanowny Kliencie, przesylka kurierska Nr: 0015900650754743774; Kwota pobrania: 147,50 zl. Oczekuje na odbior do 2014-07-30 (pisownia oryginalna). Wiele osób, dostając taki e-mail, bez wahania uda się po odbiór przesyłki. Tymczasem ten list, pochodzący rzekomo od Poczty Polskiej, zawiera także archiwum ZIP, zawierające plik, który ma udawać fakturę. Tak naprawdę, klikając w plik znajdujący się w archiwum, instalujemy na komputerze złośliwe oprogramowanie. Po tym, jak zostanie uruchomione na komputerze, dodaje wpis do rejestru, który powoduje automatyczne uruchamianie zagrożenia przy każdym starcie systemu Windows. Regularnie kontaktuje się ono ze zdalnym serwerem w oczekiwaniu na polecenia: pobrania danego pliku, uruchomienia pliku, przesłania zgromadzonych danych czy aktualizacji do najnowszej wersji.

Inny świeży przykład e-maila od cyberprzestępców: Dostep zostal zablokowany. Dla wlasnego bezpieczenstwa, mamy zablokowany dostep do konta. Aby odblokowac dostep do serwisu, kliknij:...

Cały artykuł "Temat numeru: E-łowy na nieuważnych" znajdą Państwo w najnowszym numerze "Miesięcznika Finansowego BANK" - 2014/09

Udostępnij artykuł: