Klimat osiedla – wartość dodana

Finanse i gospodarka

Konkurencyjność na rynku nieruchomości sprawia, że nabywcy apartamentów oczekują dziś czegoś więcej niż tylko odpowiedniego standardu lokalu. Dlatego w inwestycjach z wyższej półki deweloperzy kreują przyjazną przestrzeń i klimat zapewniając w ten sposób większy komfort zamieszkania

Konkurencyjność na rynku nieruchomości sprawia, że nabywcy apartamentów oczekują dziś czegoś więcej niż tylko odpowiedniego standardu lokalu. Dlatego w inwestycjach z wyższej półki deweloperzy kreują przyjazną przestrzeń i klimat zapewniając w ten sposób większy komfort zamieszkania

Dotąd wystarczyło jeśli deweloper, który budował w prestiżowej okolicy zagwarantował kupującym luksusowe mieszkania odpowiedni standard wykonania lokali. Obecnie nie świadczy to już o wyjątkowości projektu. Kupujący apartamenty poszukują czegoś więcej. Poczucia, że zamieszkają w unikatowym miejscu.

Poszukujący wysokiej jakości mieszkań zdają sobie sprawę z tego, że przestrzeń życiowa nie ogranicza się tylko do własnego mieszkania, ale stanowi ją teren całego osiedla. Dlatego już na etapie projektowania inwestorzy starają się zapewnić spójność lokalizacji, budynków mieszkalnych i ich otoczenia. Bo to właśnie koncepcja urbanistyczna i architektura krajobrazu decydują o niepowtarzalnym klimacie miejsca.

Jednym z przykładów zastosowania niecodziennych rozwiązań architektonicznych jest projekt Apartamenty Wilanowska realizowany przez Rogowski Development na warszawskim Mokotowie. Niedawno ruszył drugi etap budowy tej ekskluzywnej stołecznej inwestycji. Już samo położenie osiedla w okolicy kompleksu pałacowo-parkowego w Wilanowie i bezpośrednim sąsiedztwie terenów rezerwatu przyrody i Potoku Służewieckiego decyduje o jego niepowtarzalności.

Zielone serce

Szczególny mikroklimat kompleksu ukształtowany został także dzięki architekturze krajobrazu. Obszar osiedla, które jest zamknięte dla ruchu kołowego pokrywa zieleń parkowa. Różnorodność gatunków drzew, krzewów i roślin kwitnących czyni to miejsce atrakcyjnym o każdej porze roku.

Zieleń na osiedlu pełni podwójną rolę. Kreuje przestrzeń, przeznaczoną do wypoczynku i rekreacji wszystkich mieszkańców. Poza tym ogródki przypisane do poszczególnych budynków i odpowiednie nasadzenia od strony ulic zapewniają poczucie prywatności.

Architektura z duszą

Z kolei elewacje budynków zwracają uwagę dużymi, dekoracyjnymi przeszkleniami i przestronnymi tarasami, które w drugim etapie budowy zostały jeszcze powiększone. Dzięki takiemu zabiegowi skala projektowanych budynków optycznie zmniejsza się, a przestrzeń wydaje się bardziej subtelna i kameralna.

Tym co najbardziej wyróżnia inwestycję Apartamenty Wilanowska są drewniane ażurowe żaluzje pokrywające całą zewnętrzną powierzchnię budynków. Lekkie ruchome elementy przysłaniające szklaną elewacje mogą być indywidualnie przesuwane. To właśnie te niepowtarzalne okiennice w ciepłej barwie tworzą przede wszystkim klimat osiedla, które zyskało już potoczną nazwę "Osiedla ażurowych okiennic". Zabieg, którego pomysłodawcą jest pracownia architektoniczna Jems Architekci, sprawia, że elewacje zdają się falować, kiedy okiennice są otwierane i zamykane, a na terenie osiedla wyczuwalny jest subtelny zapach drewna. Dzięki tej koncepcji wykreowana została szczególna atmosfera przestrzeni osiedla, nieporównywalna z żadną inną. Wszystko po to, aby stworzyć pełne uroku miejsce, do którego chce się wracać.

Detale do smaku

Elementy, które mają ogromny wpływ na wygląd osiedla to mała architektura. Ważne, żeby były spójne stylistycznie. Trakty spacerowe, wygląd alejek i chodników, oświetlenie, sposób wykonania ogrodzenia, czy też altanek śmietnikowych, wszystko to jest niezwykle istotne i wpływa na jakość zamieszkania.

Najlepiej jeśli projekt oferuje nietypowe, oryginalne rozwiązania. Podobnie, jak dobrane ze smakiem dodatki dopełniają aranżację wnętrza, tworząc jego styl, tak mała architektura "mebluje" całą przestrzeń mieszkalną osiedla. W inwestycji Apartamenty Wilanowska powstała na przykład malownicza "sucha rzeka", która stworzona została ze specjalnych białych kamieni.

Na satysfakcję mieszkańców wpływa wreszcie standard mieszkań i wyposażenie budynków. Dlatego inwestycja oferuje budynki z recepcją i ochroną. Apartamenty o wysokości 3-3,4 m. zostały zaś wyposażone w panoramiczne okna i w zależności od standardu, różnego rodzaju komfortowe udogodnienia. Jak twierdzi Remigiusz Rogowski, prezes Rogowski Development chętnych na najbardziej luksusowe, dwupoziomowe penthousy o powierzchni nawet 320 mkw. z tarasami na dachach, klimatyzacją we wszystkich pomieszczeniach i pokojami kominkowymi, nie brakuje.

Adres jak wizytówka

Dlaczego? Bo miejsce zamieszkania to nie tylko prywatna ostoja, ale także swoisty sposób komunikowania się z otoczeniem. Luksusowe osiedle staje się pewnego rodzaju wizytówką jego mieszkańców. Decydując się na zakup określonej nieruchomości, nabywcy wyrażają też chęć przekazania informacji o sobie. Wybierają ekskluzywne inwestycje ponieważ wrażenie, jakie wywołują przekłada się jednocześnie na opinię o osobach zamieszkujących daną nieruchomość.

Udostępnij artykuł: