KNF: 900 tys. zł kary dla byłego prezesa GetBacku

Z rynku

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na byłego prezesa GetBacku Konrada Kąkolewskiego karę pieniężną w wysokości 900 tys. zł - poinformowała KNF w komunikacie.

Logo GetBack
Źródło: Materiały prasowe GetBack

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na byłego prezesa GetBacku Konrada Kąkolewskiego karę pieniężną w wysokości 900 tys. zł - poinformowała KNF w komunikacie.

Kara związana jest z naruszeniem obowiązków informacyjnych przez spółkę w zakresie sporządzania śródrocznych raportów okresowych za 2017 r.

Czytaj także: KNF: kary pieniężne na byłych członków rady nadzorczej GetBack >>>

"Pan Konrad Kąkolewski jako Prezes Zarządu GetBack SA posiadał najszerszą wiedzę na temat działalności prowadzonej przez Spółkę, sposobów jej finansowania, skali prowadzonych emisji obligacji, a także kondycji finansowej Spółki. Tym samym posiadał pełną wiedzę na temat nieprawidłowości w rachunkowości spółki oraz wyników finansowych przedstawianych inwestorom, które nie odzwierciedlały faktycznej sytuacji w jakiej znajdowała się Spółka" - napisano w komunikacie.

Czytaj także: KNF: 850000 zł kary dla Pawła Trybuchowskiego, byłego członka zarządu GetBack >>>

"Pan Konrad Kąkolewski informował pozostałych Członków Zarządu o utracie płynności i konieczności ratowania sytuacji finansowej Spółki w I połowie 2017 r. Był on zatem w pełni świadomy złej sytuacji Spółki, a mimo to akceptował sprawozdania finansowe, prezentujące w sposób nierzetelny zyski i przychody z prowadzonej przez nią działalności" - dodano.

Wcześniej KNF informowała o nałożeniu kar pieniężne na sześciu byłych członków rady nadzorczej GetBack i byłego członka jej zarządu.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: