KNF: cztery nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych

Prawo i regulacje

Na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego pojawiły się cztery nowe wpisy, poinformował UKNF.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo (źródło: KNF)

Na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego pojawiły się cztery nowe wpisy, poinformował UKNF.

Nowe podmioty wpisane na listę ostrzeżeń publicznych #KNF #ListaOstrzeżeńPublicznych @uknf

Jak czytamy w komunikacie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, 18 października na listę ostrzeżeń publicznych KNF zostały wpisane nowe podmioty:- International Payments 5000 Ltd. z siedzibą w Estonii (działalność prowadzona za pomocą platformy Trade5000)Właściwa prokuratura: Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Postępowanie w sprawie o czyn z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot.

- WGT SA

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 25 ust. 1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie (ponowne zawiadomienie ze względu na fakt, że działalność podmiotu jest kontynuowana).- ESTI Group (podmiot nieuwidoczniony w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej)Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 6 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

- Usługi Konsultingowe Artur Swendrak z siedzibą w Warszawie

Właściwa prokuratura: Prokuratura Okręgowa w Warszawie (sprawa przekazana do Prokuratury Okręgowej w Płocku). Postępowanie w sprawie o czyn z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Zawiadomienie skierowane przez Urząd KNF (podjęcie prawomocnie umorzonego dochodzenia).

Przypomnijmy, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiają podmioty, wobec których Komisja zdecydowała o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF >>>

Źródło: KNF

 
Udostępnij artykuł: