KNF: dwa nowe wpisy na liście ostrzeżeń publicznych

Z rynku

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo (źródło: KNF)

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że na liście ostrzeżeń publicznych KNF dodane zostały wpisy: Polins sp. z o.o. z siedzibą w Żychlinie i Swissone Group Ltd. (działalność prowadzona za pośrednictwem platformy www.lexatrade.com).

Na #ListaOstrzeżeńPublicznych #KNF dodane zostały wpisy: Polins sp. z o.o. z siedzibą w Żychlinie i Swissone Group Ltd. @uknf

W piątek, 7 sierpnia 2020 r. na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisane zostały nowe podmioty:

Polins sp. z o.o. z siedzibą w Żychlinie

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 89 ust. 2 w zw. z art. 89 ust.1 pkt 1 ustawy o dystrybucji ubezpieczeń (nieuprawnione wykonywanie działalności agencyjnej) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Łodzi.               

Swissone Group Ltd. (działalność prowadzona za pośrednictwem platformy www.lexatrade.com)

Postępowanie w sprawie o czyn z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia). Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot. Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Przypomnijmy, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiają podmioty, wobec których Komisja zdecydowała o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF >>>

Udostępnij artykuł: