KNF: mBank spełnia wymogi do wypłaty dywidendy na poziomie do 20 proc. zysku za 2017 r.

Z rynku

mBank otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) potwierdzenie spełnienia kryteriów do wypłaty dywidendy w wysokości do 20% zysku za 2017 r., poinformował bank.

mBank otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) potwierdzenie spełnienia kryteriów do wypłaty dywidendy w wysokości do 20% zysku za 2017 r., poinformował bank.

#mBank otrzymał od #KNF potwierdzenie spełnienia kryteriów do wypłaty dywidendy w wysokości do 20% zysku za 2017 r. #dywidenda #banki @mBankpl @uknf

"Zarząd mBanku otrzymał indywidualne zalecenie Komisji Nadzoru Finansowego dotyczące zwiększenia funduszy własnych poprzez zatrzymanie przez bank co najmniej 80% zysku netto wypracowanego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 roku. Jednocześnie KNF potwierdziła, że bank spełnia wymogi do wypłaty dywidendy na poziomie do 20% zysku netto za 2017 rok" - czytamy w komunikacie.Czytaj także: KNF: PKO BP spełnia wymogi do wypłaty dywidendy na poziomie do 25 proc. zysku za 2017 rok >>>Zgodnie z projektem uchwały zwyczajnego walnego zgromadzenia, które odbędzie się 12 kwietnia 2018 roku, zarekomendowana przez zarząd banku i zaakceptowana przez radę nadzorczą kwota dywidendy wynosi 217,9 mln zł (tj. 5,15 zł na jedną akcję). Kwota ta stanowi 20% jednostkowego zysku netto banku wypracowanego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 roku, co jest zgodne z zaleceniem KNF, dodano.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.

Założenia KNF

KNF przyjęła założenia odnośnie polityki dywidendowej banków komercyjnych w okresie średnioterminowym – rekomenduje, by banki spełniające jednocześnie przedstawione przez Komisję kryteria mogły wypłacić do 75% wypracowanego zysku za rok poprzedzający decyzję, a w przypadku banków spełniających wszystkie te kryteria z uwzględnieniem, w ramach kryteriów kapitałowych, wrażliwości banku na niekorzystny scenariusz makroekonomiczny – do 100% zysku.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: