KNF: nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych

Z rynku

Komisja Nadzoru Finansowego - Logo
Komisja Nadzoru Finansowego

Na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego pojawiły się w piątek dwa nowe podmioty: Beatcoin.pl sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie i Safecap Investments Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz Octawian O., poinformował Urząd KNF.

Na liście ostrzeżeń publicznych #KNF pojawiły się nowe wpisy #ListaOstrzeżeńPublicznychKNF #ListaOstrzeżeńPublicznych @uknf

1 marca 2019 r. na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisane zostały nowe podmioty:

Beatcoin.pl sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (działalność prowadzona za pośrednictwem serwisu internetowego Coinbe.net). Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego).

Safecap Investments Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia). Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot.

Octawian O.

Przypomnijmy, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiają podmioty, wobec których Komisja zdecydowała o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF >>>

Udostępnij artykuł: