KNF: nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych

Z rynku

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował we wtorek, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisane zostały nowe podmioty.

Szyld Komisji Nadzoru Finansowego
Fot. KNF

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował we wtorek, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisane zostały nowe podmioty.

We wtorek, 9 listopada 2021 roku na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisane zostały nowe podmioty:

AVA Trade EU Limited siedzibą w Dublinie oraz

AVA Trade EU Limited sp. z o.o. Oddział w Polsce
- działające za pośrednictwem platformy www.avatrade.com

Zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 5 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostały skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Marketbull, posługujący się stroną marketbull.co.uk/pl, za pośrednictwem której usługi świadczy podmiot posługujący się nazwą Market Bull Ltd

Viamarketsgo, posługujący się stroną viamarketsgo.com, za pośrednictwem której usługi świadczą podmioty posługujące się nazwami Viamarketsgo.Com Limited;

Rt Sale - Viamarketsgo.Com Ltd; Es - Viamarketsgo.Com Limited i ChViamarketsgo.Com Limited

Royal-Trades, posługujący się stroną royal-trades.com, za pośrednictwem której usługi świadczy podmiot RYTDS LTD

Bulls&Bears Trades, posługujący się stroną bullsbearstrades.com

Greenfield Investment, posługujący się stroną greenfieldinvestment.co.uk

Zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostały skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Przypomnijmy, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiają podmioty, wobec których Komisja zdecydowała o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF >>>

Udostępnij artykuł: