KNF obniżyła bufor na ryzyko kredytów walutowych BGŻ BNP Paribas

Z rynku

Budynek BGŻ BNP PARIBAS

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła BGŻ BNP Paribas utrzymywanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych na poziomie grupy kapitałowej wysokości 0,36 pkt proc. oraz 0,27 pkt proc. ponad wartość współczynnika kapitału Tier 1, podał bank.

#KNF obniżyła bufor na ryzyko kredytów walutowych BGŻ BNP Paribas do 0,36 pkt proc. #BGZBNPParibas

Bank był dotychczas zobowiązany do utrzymywania funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych w ujęciu skonsolidowanym na poziomie 0,60 pkt proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego, podano także.

“Jednocześnie zarząd banku informuje, że na dzień otrzymania pisma Komisji Nadzoru Finansowego utrzymuje fundusze własne w wysokości pozwalającej spełnić zalecane wymogi kapitałowe w ujęciu jednostkowym i skonsolidowanym” – podano.

Bank BGŻ BNP Paribas jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Na koniec 2017 r. jego aktywa wyniosły 72,75 mld zł.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: