Toyota Bank Polska może powołać Bogdana Grzybowskiego na stanowisko prezesa

Kadry

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na powołanie Bogdana Grzybowskiego na stanowisko prezesa Toyota Bank Polska SA.

#KNF wyraziła zgodę na powołanie Bogdana Grzybowskiego na stanowisko prezesa #Toyota Bank Polska SA. #Grzybowski #ToyotaBank

Bogdan Grzybowski jest absolwentem Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę zawodową w finansach rozpoczął w latach 90. od pracy na stanowisku analityka w Biurze Maklerskim BRE Bank S.A., a następnie w Ford Bank Polska S.A. W latach 1998-2001 objął stanowisko Kierownika ds. Rozwoju w Fiat Bank Polska S.A., gdzie odpowiadał za trzy marki koncernu: Fiat, Lancia oraz Alfa Romeo.

Bogdan Grzybowski związany z koncernem Toyota od 2001 roku

W roku 2001 związał się z koncernem Toyota, rozpoczynając pracę równolegle na stanowiskach Kierownika ds. Rozwoju banku oraz Kierownika ds. Klientów Flotowych w spółce leasingowej. Po kilku latach objął stanowiska Dyrektora Sprzedaży oraz Członka Zarządu Toyota Leasing Polska, a następnie Członka Zarządu Toyota Bank Polska. Łącząc kompetencje związane z bankowością oraz finansowaniem pojazdów, zarządzał i nadzorował sprzedaż produktów obu spółek w sieci Dealerskiej Toyoty oraz Lexusa.

Toyota Bank Polska S.A. prowadzi działalność na polskim rynku od 2000 r. Właścicielem TBP jest niemiecka spółka Toyota Kreditbank GmbH z siedzibą w Kolonii.

Źródło: ISBnews/Informacja prasowa

Udostępnij artykuł: