Toyota Bank Polska może powołać Bogdana Grzybowskiego na stanowisko prezesa

Kadry

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na powołanie Bogdana Grzybowskiego na stanowisko prezesa Toyota Bank Polska SA.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na powołanie Bogdana Grzybowskiego na stanowisko prezesa Toyota Bank Polska SA.

#KNF wyraziła zgodę na powołanie Bogdana Grzybowskiego na stanowisko prezesa #Toyota Bank Polska SA. #Grzybowski #ToyotaBank

Bogdan Grzybowski jest absolwentem Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę zawodową w finansach rozpoczął w latach 90. od pracy na stanowisku analityka w Biurze Maklerskim BRE Bank S.A., a następnie w Ford Bank Polska S.A. W latach 1998-2001 objął stanowisko Kierownika ds. Rozwoju w Fiat Bank Polska S.A., gdzie odpowiadał za trzy marki koncernu: Fiat, Lancia oraz Alfa Romeo.

Bogdan Grzybowski związany z koncernem Toyota od 2001 roku

W roku 2001 związał się z koncernem Toyota, rozpoczynając pracę równolegle na stanowiskach Kierownika ds. Rozwoju banku oraz Kierownika ds. Klientów Flotowych w spółce leasingowej. Po kilku latach objął stanowiska Dyrektora Sprzedaży oraz Członka Zarządu Toyota Leasing Polska, a następnie Członka Zarządu Toyota Bank Polska. Łącząc kompetencje związane z bankowością oraz finansowaniem pojazdów, zarządzał i nadzorował sprzedaż produktów obu spółek w sieci Dealerskiej Toyoty oraz Lexusa.

Toyota Bank Polska S.A. prowadzi działalność na polskim rynku od 2000 r. Właścicielem TBP jest niemiecka spółka Toyota Kreditbank GmbH z siedzibą w Kolonii.Źródło: ISBnews/Informacja prasowa
Udostępnij artykuł: