KNF ustaliła bufor na ryzyko kredytów walutowych dla Millennium na 6,27 pkt

Z rynku

Oddział Banku Millennium
Fot. Bank Millennium

Zarząd Banku Millennium otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zalecenie utrzymania funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych na poziomie 6,27 pkt proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego, podał bank.

#BankMillennium spełnia wymogi #KNF w zakresie minimalnych współczynników kapitałowych, zarówno w ujęciu jednostkowym, jak i skonsolidowanym @BankMillennium

Pod koniec października bank otrzymał od KNF zalecenie utrzymania funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych na poziomie 6,41 pkt proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego.

“W powyższym piśmie KNF zaleciła utrzymywanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych, na poziomie grupy kapitałowej banku w wysokości 6,27 pkt proc. dla łącznego współczynnika kapitałowego, 4,7 pkt proc. dla współczynnika kapitału Tier I oraz 3,51 pkt proc. dla współczynnika kapitału podstawowego Tier 1” – czytamy w komunikacie.

Według banku, na dzień sporządzenia raportu, Bank Millennium spełnia wymogi KNF w zakresie minimalnych współczynników kapitałowych, zarówno w ujęciu jednostkowym, jak i skonsolidowanym.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) – jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii.

Źródło: ISBnews

 

Udostępnij artykuł: